Anasayfa >

Bölgeler >

Çekmeköy Konut Fiyatları 3 Bin TL’yi Buldu

Çekmeköy Konut Fiyatları 3 Bin TL’yi Buldu

16 Ağustos 2017 Çarşamba, 11:27:41
Çekmeköy Konut Fiyatları 3 Bin TL’yi Buldu
İstanbul Anadolu Yakası’nın yeni parlayan yıldızı Çekmeköy’de konut fiyatları 3 bin TL’yi buldu. Bölgede değer artışının devam edeceği öngörülüyor...

İstanbul Anadolu Yakası’nın yeni yükselen yıldızı Çekmeköy’de emlak fiyatlarını yükselişini sürdürüyor.


Değerleme platformu Endeksa’nın verilerine göre Çekmeköy konut fiyatları ortalama 2 bin 825 TL ile 4 bin 150 TL arasında değişiyor. Bölgede ortalama konut fiyatları 3 bin TL. Konutların amortisman süresi ise 24 yıl.


Endeksa Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, geçtiğimiz dönemde çoğunlukla villa projeleri ile öne çıkan Çekmeköy’ün, son dönemde yapılan ulaşım yatırımları ve artan konut projeleri ile gayrimenkul yatırımı açısından Anadolu Yakası’nın en cazip ilçelerinden biri konumunda olduğunu belirtti.


3. köprü bağlantı yolları, Üsküdar Çekmeköy metro hattı ve Kuzey Marmara Otoyolu gibi ulaşım projelerinin bölgenin gayrimenkul yatırımı açısından hızla gelişmesine yol açtığına dikkat çeken Öğüt, bölgede kiraların ise 924 TL ile 4 bin TL arasında değiştiğini söyledi.

Öğüt, “Villa tipinde konutların öne çıktığı Ömerli’de konut satış fiyatları Çekmeköy ilçesi ortalamasından oldukça yüksek.

Konut satış fiyatı 7.700 TL/m2 ile 10.825 TL/m2 arasında değişiyor. Bu bölgede kiralar 1.800 TL ile 6.000 TL arasında ve konut yatırımının geri dönüş süresi 38 yıla kadar çıkıyor. Çekmeköy’de Alemdağ’dan sonra konut satış fiyatlarının en yüksek olduğu bölgeler Reşadiye, Sırapınar ve Hüseyinli.”dedi.

Çekmeköy’de değer artışının devam edeceğini ifade eden Öğüt, Çekmeköy’ün farklı bölgelerinde çok farklı konut değerleri ve geri dönüş süreleri ile karşılaştıklarını belirterek, orta vadede ilçenin özellikle gelişmekte olan bölgelerinde oransal olarak daha fazla değer artışı olacağını belirtti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER