Anasayfa >

Bölgeler >

Ankara’nın Prim Yapacak Yerleri

Ankara’nın Prim Yapacak Yerleri

24 Mayıs 2017 Çarşamba, 10:49:59
Ankara’nın Prim Yapacak Yerleri
Ankara gelişimini dört koldan sürdürüyor. Mamak, Yaşamkent, Gölbaşı gibi gelişen bölgeler ise yatırımcısına yüksek prim vaat ediyor. Ankara’nın prim yapacak yerleri haberimizde….

Ankara dört koldan kabuk değiştirmeye devam ediyor. Gelişimi hızla sürdüren Ankara, son 10 yılda ekonomik ve sanayi alanında yaptığı büyük hamlelerle dikkatleri üzerine çekiyor.

Ankara’da yaptığı yatırımlarla tanınan Onursal Gayrimenkul AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, tüm dünyada kentlerin belirli bir istikamete doğru ilerlediğini, Türkiye’de ise bu istikametin genellikle batı yönü olduğunu kaydetti.


HER NOKTA ALTIN DEĞEĞİNDE
Ankara’nın gelişen semtlerine dikkat çeken  Öngün, “Bugün Anadolu’daki çok sayıda büyükşehirde değer kazanan arsaların ağırlıklı olarak batı yönünde olduğunu görürsünüz. Ankara’ya baktığınızda kuzeyde Anadolu Bulvarı üzeri, doğuda hızla dönüşen Mamak, güneyde aranılan mekan haline gelen Gölbaşı, batıda ise uzun yıllar değerine değer katan Eskişehir yolunun birden geliştiğini görüyoruz. Bunda kentin ekonomik gücünün artması, memur kenti kimliğinden kurtulması, sanayinin büyümesinin yanında demografik etkenler de önemli rol oynuyor. Çünkü Ankaralı; İstanbul, İzmir’deki gibi gece hayatı yaşamıyor. Genellikle evinde olmak istiyor. Evinin de büyük, ferah, sosyal donatı alanlarına sahip olmasını istiyor. Durum böyle olunca merkezde sıkışan Çankaya, Yenimahalle, Keçiören gibi ilçeler artık yeterli gelmiyor ve kent hızlı bir şekilde hacim kazanıyor. Yani Ankara’da bugün her nokta altın değerinde. Mamak’ın 5 yıl önce ile alakası yok, hızla modernleşiyor. Yeni cazibe merkezi Ankapark’ı, Aksaray’ı, yeni proje konutları ile kuzeydeki Anadolu Bulvarı. Toprakla daha çok buluşmak isteyenler güneydeki Gölbaşı’nın değerine değer katıyor. Yaşamkent’i aşan Temelli’ye, Bağlıca’ya uzanan Eskişehir yolu değer artışını sürekli korur ve önümüzdeki yıllarda da koruyacak.”dedi.


EN HIZLI BÜYÜME BAŞKENT’TE OLACAK
Türk ekonomisinin Marmara bölgesinde sıkıştığını ve bu sıkışıklıktan kurtulmak için Ankara’ya daha fazla yatırım yapacağını belirten Onur Öngün, Ankara’daki gayrimenkul gelişiminin kentin geleceğine dair kopyalar verdiğini de belirterek, “Türk ekonomisi Marmara’daki sıkışıklığından kurtulmak için hemen tüm altyapıya sahip Ankara’da daha fazla yatırım yapacak ve en hızlı büyüme bundan sonra Başkent’te olacak” diye sözlerini tamamladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER