Anasayfa >

Bölgeler >

“Pendik Kurtköy Hattı Konutta Ortalamanın Üzerinde Kazandırıyor”

“Pendik Kurtköy Hattı Konutta Ortalamanın Üzerinde Kazandırıyor”

22 Mayıs 2017 Pazartesi, 13:21:53
“Pendik Kurtköy Hattı Konutta Ortalamanın Üzerinde Kazandırıyor”
Pendik Kurtköy hattı, havalimanına ve saniye bölgelerine yakın konumu ile değerini giderek katlıyor. Bölgede konutların metrekaresi 3 bin 3-700 TL’yi buldu….


Pendik Kurtköy hattı lokasyonunun avantajını kullanarak değerini artırmaya devam ediyor. Havalimanına ve sanayi bölgelerine yakın konumu ile değerine değer katan bölge, özellikle beyaz yakalılar ve sık seyahat eden iş adamları tarafından tercih ediliyor.

Prime Property Gayrimenkul Danışmanlığı Ortaklarından Cem Sezginsoy, Pendik Kurtköy hattında konutların birim metrekare fiyatının 3.000 TL’den başlayıp 3.700 TL seviyesine kadar çıktığını söyledi.


Pendik Kurtköy hattının İstanbul’da uygun fiyata modern şartlarda yaşama imkanı sunduğuna dikkat çeken Sezginsoy, Pendik-Kurtköy hattında fiyat artışının ortalamanın üstünde devam edeceğini söyledi.

YATIRIM İÇİN CAZİP
Bölgenin en önemli özelliğinin Sabiha Gökçen Havalimanı, Gebze Organize Sanayi Bölgesi ve Dilovası sanayi bölgelerine yakınlığı olduğunu belirten Sezginsoy, Pendik-Kurtköy hattının halihazırda orta üst değerli bir bölge olduğunu, bölgenin gelişerek sürekli değerlenmesi ve hala değerlenme potansiyeli taşıması bakımından yatırımcı açısından da cazip olduğunu ifade etti.

Sezginsoy, Bölge genelinde markalı konutlar geliştiriliyor. Mevcut konutların fiyatları proje özellikleri ve konumuna bağlı olarak metrekaresi 3 bin  TL’den başlıyor 3 bin 600 ile 3 bin 700 TL düzeyine kadar çıkıyor. Bölgeye yönelik olarak yabancı satışı için çalışan ajanslar da var” diye sözlerini tamamladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER