Anasayfa >

Bölgeler >

Ankara Çankaya’da Gecekondu Yıkımları Devam Ediyor

Ankara Çankaya’da Gecekondu Yıkımları Devam Ediyor

15 Mayıs 2017 Pazartesi, 10:54:01
Ankara Çankaya’da Gecekondu Yıkımları Devam Ediyor
Ankara Çankaya’da tehlike arz eden gecekonduların yıkımları devam ediyor. Bölgede 2017’nin ilk 4 ayında 146 gecekondunun yıkımı gerçekleşti….

Çankaya Belediyesi, tehlike saçan gecekonduların yıkımına devam ediyor. 2017’nin ilk 4 ayında 146 gecekondunun yıkımı gerçekleşti.


Kaçak olmasının yanı sıra tehlike arz eden, metruk ve harap halde bulunan gecekonduları tespit eden belediye ekipleri, gerekli yasal işlemlerin ardından yıkımları tek tek gerçekleştiriyor.


Belediye Başkanı Alper Taşdelen döneminde toplam 659 gecekondunun yıkımını gerçekleştiren belediye ekipleri, görüntü kirliliğine neden olan ve madde bağımlılarının mesken tuttuğu gecekonduları 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 39. maddesi uyarınca yıkan Belediye, imarlı yapılarda uygulanan kaçak yapılaşmaya da izin vermiyor.

Ekipler balkon çıkması, çatı kapatması gibi mevzuata aykırı 40 adet yapının yıkılarak eski haline getirilmesini sağladı.

Gecekondu yıkımları öncesi yasal süreci işleten belediye, şahsın dilekçesi, encümen kararı ve şikayet üzerine hareket ederken resmi kurumlarla da iş birliği yapmaya devam ediyor. Belediye, Başbakanlığın 2016-2018 Uyuşturucu İle Mücadele Eylem Planı kapsamında metruk ve harap yapıların yıkılmasının sağlanması için Ankara Valiliği, Çankaya Kaymakamlığı, Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ile de koordineli biçimde çalışmalarını sürdürüyor.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER