Anasayfa >

Bölgeler >

Sancaktepe 5 Yılda Yüzde 64 Değerlendi

Sancaktepe 5 Yılda Yüzde 64 Değerlendi

09 Mayıs 2017 Salı, 17:28:55
Sancaktepe 5 Yılda Yüzde 64 Değerlendi
Sancaktepe’de markalı konutların metrekare fiyatları 3 bin TL ile 8 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Bölge 5 yılda yüzde 64 değerini artırdı…

Nüfusu 400 bine yaklaşan Sancaktepe yeni altyapı yatırımları ile konut üreticilerinin ilgi odağı oldu. Eva Gayrimenkul Değerleme tarafından yapılan araştırmaya göre bölgede metrekare fiyatları 3 bin TL ile 8 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Sancaktepe’de ortalama metrekare fiyatları ise 5 bin TL’den başlıyor.

5 YILDA YÜZDE 64 DEĞER KAZANDI
EVA Gayrimenkul Değerleme’nin hazırladığı “2016 İstanbul Markalı Konut Sektör Raporu”na göre Sancaktepe 2013’te yüzde 10, 2014’te yüzde 11, 2015’te yüzde 18 ve 2016’da yüzde 14 oranında değerini artırdı. Son 5 yıla bileşik olarak bakıldığında konut fiyatlarının yüzde 64 arttığı görülüyor. Bu oranla Sancaktepe İstanbul’daki 34 ilçe içinde 23. sırada yer alıyor.

Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, bölgenin Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı'na olan bağlantıları, TEM otoyolu ve TEM-Kartal bağlantı yolunun sağladığı ulaşım olanakları nedeniyle konumsal önemini artırdığını söyledi.

Yazıcı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile bağlantılı inşa edilen Kuzey Marmara Otoyolu'nun Anadolu yakasında iki çıkış noktası arasında konumlanan Sancaktepe’de, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük Şehir Hastanesi’nin hizmete girecek olmasının da bölgedeki konut ve ticari alanlara olan ilgiyi artıracağını vurguluyor.

2020 yılında tamamlanması planlanan Çekmeköy-Sultanbeyli metro hattının ise, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy hattının devamı olacağını kaydeden Yazıcı, yeni metro hattının  Sancaktepe’den de geçeceğini, 10,9 kilometre uzunluğunda planlanan metro hattının yakın gelecekte Kurtköy’e kadar uzatılarak yüksek hızlı trenle entegre edilmesinin beklendiğini söylüyor. Metronun ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar uzatılmasının da planlandığını belirten Yazıcı, bu altyapı yatırımlarının bölgeye olan ilgiyi daha da artıracağını ileri sürüyor. Yazıcı, Sancaktepe’de hala erişilebilir arsa stoğu olması nedeniyle konut geliştiricilerin bölgeye daha da ilgi göstereceğinin altını çiziyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER