Anasayfa >

Bölgeler >

Gülsan Sanayi Sitesi Taşınıyor

Gülsan Sanayi Sitesi Taşınıyor

25 Nisan 2017 Salı, 14:01:54
Gülsan Sanayi Sitesi Taşınıyor
Samsun’da 7 bin kişinin çalıştığı Gülsan Sanayi Sitesi kaldırılıyor. Bin 250 dükkan bulunan site başka yere taşınacak…

Samsun’da 35 yıldır hizmet veren Gülsan Sanayi Sitesi kaldırılıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi 7 bin kişiye hizmet veren sanayi sitesini taşıma kararı aldı.

25 hektar alana yayılan ve bin 250 dükkanla hizmet veren Gülsan Sanayi Sitesi nereye taşınacak merak konusu.


Samsun'da 1982 yılında şehrin dışında bir arazide yapılan Gülsan Sanayi Sitesi, şehrin zamanla gelişmesiyle kent içinde kalmıştı. Samsun Büyükşehir Belediyesi, sanayi sitesini Atakum ilçesi Sarışık köyünde 500 dönümlük bir alana taşımayı planlıyor.


6 AYA YIKILACAK
İstimlak çalışması süren Gülsan Sanayi Sitesi'nde yıkımın 6 ay içinde başlaması planlanıyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çalışmanın hemen ardından yıkıma başlanacağını ve bu alanda bundan sonra yapılanmaya müsaade etmeyeceklerini, yeşil alan ve parklar oluşturacaklarını söyledi.


SAMSUN’UN ÖNÜNDE DURAN GÖRSEL KİRLİLİK ORTADAN KALKACAK
Gülsan Sanayi Sitesi’nin taşınması ile Samsun’un önünde duran görsel kirliliğin tamamen ortadan kalkacağını belirten Yılmaz, söz konusu alanda büyük bir cami yapmayı planladıklarını söyledi.

Yılmaz, "Oradaki esnafımız isterlerse İlkadım, Örnek, 19 Mayıs sanayi sitelerine de gidebilir. Samsun'un önünde duran bu görsel kirlilik tamamen ortadan kalkacak. Kent estetiği ile bütünleşen proje olacak ve herkes bu projeyi örnek alacak." dedi.


KONUT VE TİCARET ALANINA KAPALI OLACAK
Gülsan Sanayi Sitesi'nin bulunduğu alanın mutlaka ihya edilmesi gerektiğine dikkati çeken Yılmaz, kesinlikle konut ve ticaret alanına kapalı olacak diye konuştu.


HASTALIKLI UR GİBİ
Yılmaz, “"Burası Samsun'un kalbinde hastalıklı bir ur gibi duruyor. Şehrin içinde kalan, hem işlevsellik hem de estetik olarak en sorunlu alanlarından biri haline gelen sanayi sitesini boşaltacağız. Yerine ilimizin ihtiyacı olan, kentin marka değerini artırıcı özellikte tasarlanan kültürel ve sosyal tesis, rekreasyon alanları ile değerlendirilerek vizyon proje oluşturulacak. Alan için bir mimarlık bürosuna dini tesis ve sosyal alan için çizim yaptırdık. Kesinlikle ticaret ve konut alanına kapalı olacak. Yapılacak çalışma sayesinde şehrin önündeki çirkin görüntü ortadan kalkacak." diye sözlerini tamamladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER