Anasayfa >

Bölgeler >

Konyaaltı Sahil Projesine Talip Çıkmadı İş Belediyeye Kaldı

Konyaaltı Sahil Projesine Talip Çıkmadı İş Belediyeye Kaldı

01 Mart 2017 Çarşamba, 11:06:35
Konyaaltı Sahil Projesine Talip Çıkmadı İş Belediyeye Kaldı
Konyaaltı Sahil projesinin iki ihalesine de katılımcı çıkmayınca iş belediyeye kaldı. Sahilin yapımını belediye üstlendi…

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği'nin(ANSİAD) bir otelde düzenlenen 4. Olağan Toplantısında konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı Sahili proje ile ilgili son gelişmeleri de aktardı.


İŞ BAŞA DÜŞTÜ
Konyaaltı Sahili projesinin iki ihalesine de kalıtım olmadığını belirten Türel, iş başa düştü biz yapacağız dedi.
Yakında yapım ihalesine çıkacaklarını açıklayan Türel, önümüzdeki yaz sezonuna Konyaaltı Sahilini yetiştirme gibi bir hayalimiz var dedi.


AYIP DEĞİL Mİ?
Türel, " 15- 20 senedir sahil özel firma tarafından işletildi. Halka kapandı mı? Hayır. Bizim yaptığımız da tıpkısının aynısı. Yap işlet devret yöntemiyle . Siz yapıyorken kaza biz yapıyorken ceza mı?. Bu sahili halka kapattırabilir miyim, en başta ben ayağa kalkarım. Bu gibi büyük alanların özel sektör tarafından işletilmesi çok daha kaliteli olur. Daha kaliteli hizmet için bir model ortaya koyuyoruz. Aynı partinin mensupları ayağa kalkıyor. İhalenin arkasında hatırlı kişiler mi? Var. İki ihaleye katılan olmadı. Ayıp değil mi?. İnsanın haysiyeti şerefiyle oynamak bu kadar kolay mı?. İkinci ihaleye çıktık yine katılan olmadı. Şimdi iş başa düştü biz yapacağız. Uygulama projelerini yapıyoruz. 3 ay gibi bir süre geçecek. Bizde yapım ihalesine çıkacağız. Ardından işletme ihalesine ayrıca çıkacağız. Bunun ihalesine yaz ayında çıkarsak önümüzdeki yaz sezonuna Konyaaltı Sahilini yetiştirmek gibi bir hayalimiz var" şeklinde konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER