Anasayfa >

Bölgeler >

Bursa Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’nin İnşaatı Başladı

Bursa Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’nin İnşaatı Başladı

10 Şubat 2017 Cuma, 11:38:52
Bursa Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’nin İnşaatı Başladı
Bursa’da hayırsever Sönmez ailesinin desteği ile hayata geçirilen Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi projesinin inşaatı başladı. 750 yatak kapasiteli hastanenin 2019’da hizmete girmesi planlanıyor…

Bursa Acemler’de hayırsever Sönmez ailesinin desteği ile yapılacak olan Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi projesinin inşaatı başladı.

3 hastaneyi içinde barındıran Bursa Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi projesi tamamlandığında 750 yatak kapasite ile hizmet verecek. 100 dönümlük bir alanda yükselecek olan hastane modern teknoloji ile donatılacak.


Hastanenin 2019’da hizmete açılacağını belirten AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, Yeni Çekirge Hastanesi’nin Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi olarak hizmet vereceğini söyledi.


Hastanenin sözleşmesinin geçtiğimiz aylarda yapıldığını belirten Torun, “Yüklenici firma bölgede çalışmalarını başlattı. Önümüzdeki günlerde bakanımızın uygun gördüğü günde hastanenin resmi olarak temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Hastanenin yapım süresi normalde 3 yıl. Ancak 2019 yılında hastane kullanıma hazır hale gelecek. Yapımı üstlenen firma daha erken bir tarihte bitirebileceğini açıkladı. Bu hastane bitince mevcut Çekirge Hastanesi buraya taşınacak. Zübeyde Hanım Doğum Evi ve Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi de buraya taşınacak" dedi.


Nilüfer Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ndaki alana hastane yapılmasının söz konusu olmadığını anlatan Başkan Torun, "Çekirge Hastanesi'nin Acemler'e yapılacak olması bu bölgenin de ihtiyacını giderebilecek. Yeni yapılacak hastaneyle FSM'deki hastane alanın arası 3 kilometreye düşüyor. Acemler'deki hastane Nilüfer'in de ihtiyacını karşılayacak. Şehir Hastanesi'nin de Nilüfer'de yapılıyor olması ve bin 355 yataklı olması buraya hastane yapılması konusunda ciddi bir ihtiyaç olarak görülmüyor" şeklinde konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER