Anasayfa >

Bölgeler >

Milas-Bodrum RES Projesi İçin Start Verildi

Milas-Bodrum RES Projesi İçin Start Verildi

30 Ocak 2017 Pazartesi, 14:36:26
Milas-Bodrum RES Projesi İçin Start Verildi
Milas Güllük'le Bodrum Güvercinlik mahalleleri arasına 13 türbinli rüzgar enerji santrali projesinin imar planları askıya çıktı…

Milas-Bodrum Res projesi için ilk adım atıldı.Milas Güllük'te yapımı planlanan rüzgar enerji santralleri RES'lere ilişkin 1/5.000 Ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1.000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ve 1/5.000 ölçekli Nazım Uygulama İmar Planına ait açıklama raporları değişikliği, Muğla Çevre Şehircilik Müdürlüğünde askıya çıkarıldı.

Toplam 25,4 hektar alanı kapsayan Güllük Rüzgâr Enerji Santrali için üretim lisansı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) 9 Mayıs 2012 tarihli kararı ile Yıldız Enerji Üretim A.Ş.'ye verilmişti. Lisansta, tesisin toplam kurulu gücü, 15 adet türbin için, 33 megavat olarak belirlenmişti. Ancak, daha sonra planlama çalışması için alının kurum görüşleri aşamasında, proje sahasına yakın alanlarda muhtemel arkeolojik sitlerin bulunduğu tespit edilmesinden sonra, türbin sayısı 13'e indirilmiş ve tribünler, idari bina ve şalt sahası şeklinde revize edilerek son halini aldı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER