Anasayfa >

Bölgeler >

Arabasını Sattı Kediye Köy Yaptı! İşte O Köyden Şaşırtan Görüntüler!

Arabasını Sattı Kediye Köy Yaptı! İşte O Köyden Şaşırtan Görüntüler!

16 Ocak 2017 Pazartesi, 15:18:26
Arabasını Sattı Kediye Köy Yaptı! İşte O Köyden Şaşırtan Görüntüler!
Antalya’da bir grup havyansever, sokak kedileri için bir kedi köyü kurdu. 2 dönümlük kedi köyünde, kediler villaların balkonunda güneşleniyor hamakta keyif yapıyor…

 
Antalya’da bir grup hayvansever sokak kedileri için kedi köyü yaptı. 2 dönümlük arazide konumlanan Kedi Köyü’nde villaların balkonunda güneşlenen, hamakta dinlenen, oyun parkında oynayan kediler ilginç görüntüler oluşturuyor. Köyde, kedilere manga partileri de veriliyor.

 

KEDİ KÖYÜNDEN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ


İstanbul'da ikamet eden Mehmet ve Müjgan Orhan çifti, izledikleri bir filmden etkilenerek, Antalya'da kediler için bir köy kurmaya karar verdi.Antalya'ya taşınarak, iki yıl boyunca her gün yüzlerce sokak kedisine mama bırakan çift, hayvanseverlerin öncülüğünde Antalya Sokak Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneğini (ASKODER) kurdu.


Dernek başkanı Mehmet Orhan, 1974 model otomobilini satarak, Konyaaltı ilçesine 15 kilometrede uzaklıkta Doyran Mahallesi'nde iki dönümlük alanı kiraladı. Üç gün süren çapa sonucunda tarlayı taşlardan temizleyen ve düz zemin oluşturan hayvanseverler, sokak kedileri için içerisinde villa ve küçük evlerin, barınakların, oyun gruplarının, hamak ve bankların bulunduğu "kedi köyü" kurdu.


TÜRKİYE’DE İLK
Kedi Köyü’nün Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çeken ASKODER Başkanı Mehmet Orhan, köyde şu anda 100 kedinin olduğunu söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER