Anasayfa >

Bölgeler >

Ankara Toplu Taşıma Ücretleri Yeniden Düzenlendi

Ankara Toplu Taşıma Ücretleri Yeniden Düzenlendi

06 Ocak 2017 Cuma, 17:24:03
 Ankara Toplu Taşıma Ücretleri Yeniden Düzenlendi
Ankara toplu taşıma ücretleri yeniden düzenlendi. 15 Ocak’tan itibaren yeni fiyatlar geçerli olacak…

Ankara ‘da toplu taşıma ücretlerinde yeni düzenleme yapıldı. Ankara Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulunca belirlenen yeni toplu taşıma ücretleri, 15 Ocak Pazar gününden itibaren geçerli olacak.


Ankara'da toplu taşımada yeni tarifeye göre tam ve aktarma ücretleri yüzde 6,3 oranında artarken, öğretmen ve öğrenci biletlerinin ücretlerinde ise herhangi bir değişiklik yapılmadı.

EGO otobüsleri, metrove Ankaray'da tam biniş 2,50 TL olarak yeniden belirlenirken, transfer (aktarım) ücretleri de 1 TL olarak belirlendi. 1,75 TL olan öğrenci ve öğretmen indirimli bilet fiyatları aynı kaldı.

UKOME tarafından belirlenen yeni tarifelere göre özel halk otobüslerinde (ÖTA, ÖHO) tam biniş ücreti 2,75 TL'ye çıkarılırken, indirimli biniş ücreti de yine 1,75 TL olarak uygulanacak. Kısa mesafe yolculukları için ödenen minibüs ücreti 2,75 TL'ye, uzun mesafe için ise 3,15 TL'ye yükseltildi.
Transfer uygulaması hakkı bulunmayan bir binişlik 4 TL'lik kullan at bilette herhangi bir değişiklik olmazken, Esenboğa Havalimanı-Ankara arasında hizmet veren BELKO AİR'ler de 11 TL oldu.

TELEFERİK ARTIK ÜRCETLİ: 1 TL
2014 yılından bu yana ücretsiz olarak hizmet veren Yenimahalle-Şentepe teleferik hattı artık 1 TL karşılığında hizmet sunacak.

Yetkililer, yolcuların Yenimahalle Metro İstasyonu'nda aktarma yaparak metroyla yolculuklarına devam etmeleri halinde bilet ücretinden teleferik için verdikleri 1 TL'nin düşürüleceğini söylediler. Yetkililer, raylı sistemleri kullanarak Yenimahalle Metro İstasyonu'na gelen yolcuların aktarma yaparak yolculuklarına devam etmeleri halinde ise teleferik ücreti alınmayacağını kaydettiler.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER