Anasayfa >

Bölgeler >

Antalyaspor 43 Milyonluk Tesisi Teslim Aldı

Antalyaspor 43 Milyonluk Tesisi Teslim Aldı

04 Ocak 2017 Çarşamba, 17:33:49
Antalyaspor 43 Milyonluk Tesisi Teslim Aldı
Antalyaspor Tesisleri tamamlandı. 43 milyon TL’lik tesis kulübe teslim edildi….

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Antalyaspor Tesisleri tamamlandı. 43 milyon TL yatırımla inşa edilen tesis Antalyaspor kulübüne teslim edildi.


Dev tesiste, 4 futbol sahası, 2 küçük futbol sahası, antrenman sahası, kamp alanlı konaklama tesisleri, konforlu sporcu odaları, bin 500 kişilik kapalı tribün, çok amaçlı kapalı spor salonu, tenis kortu, halı saha, Antalyaspor Futbol Okulu, fizyoterapi ve fizik tedavi merkezleri, futbol ve diğer branşlara uygun tam donanımlı fitness salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, jakuzi, fizik tedavi havuzu, Antalyaspor Müzesi, 385 kişilik konferans salonu, restoranlar ve eğlence merkezleri bulunuyor.

Tesisi 2016’da açmayı planladıklarını belirten  Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, darbe girişimi nedeniyle açılışı bugüne ertelediklerini söyledi.


Antalyaspor koleji ve akademisi hayalleri olduğunu kaydeden Türel, tesislerin arkasında 100 dönümlük arazinin tahsisini tamamladıklarını dile getirdi. Kısa süre önce Barcelona takımının spor okulunu incelediğini anlatan Türel, "Barcelona'nın tesisleri benim hayallerimin altında çıktı. Barcelona'nın üstünde bir tesis kurmaya çalışıyoruz” dedi.


Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk'ün tesislere Menderes Türel adının verilmesini istediğini belirten Türel, “Tesislere benim adımın verilmesi bana büyük gurur verir. Ancak ben devletin, milletin parası ile yapılan tesislere ben görevdeyken adımın verilmesini kabul etmiyorum. Yeni tesislerin adını cumartesi günü açılışta açıklayacağım. Açılışta bir konserin yanı sıra Fatih Terim, Şenol Güneş, Mustafa Denizli gibi hocalarımızın katılacağı bir maç planlıyoruz” ifadesinde bulundu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER