Anasayfa >

Bölgeler >

Bursa Samanlı’ya Dev Eğitim Kampüsü

Bursa Samanlı’ya Dev Eğitim Kampüsü

23 Aralık 2016 Cuma, 11:15:15
Bursa Samanlı’ya Dev Eğitim Kampüsü
AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Bursa Samanlı’da 350 dönümlük bir alanda dev bir eğitim kampüsü kuracaklarını açıkladı.

AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Bursa’ya dev eğitim kampüsü müjdesi verdi. Bursa’da tekli eğitim için 150 okula ihtiyaç olduğunu vurgulayan Torun, Samanlı’da 350 dönümlük alana dev bir eğitim merkezi kuracaklarını açıkladı.


Daha önce şehir hastanesi olarak planlanan alana eğitim kampüsü yapacaklarını belirten Torun, Samanlı'da daha önce şehir hastanesi olarak düşünülen alana Osmangazi ve Yıldırım ilçelerinin ihtiyacını karşılayacak dev eğitim kampüsü kuracaklarını söyledi. Torun, "Özellikle Yıldırım'da geçtiğimiz dönemde şehir hastanesi yapılması düşünülen Samanlı'daki bölgenin 70-80 dönümü taşkın alanında kalıyor, ama onun geri kalanındaki 350 dönümünün böyle bir sıkıntısı yok. O bölgede de şehir hastanesi yeni yerine yapıldığı için buraya şuanda böyle bir ihtiyaç görülmüyor. Bu bölgenin büyük bir bölümünü Milli Eğitim Bakanımız geldiğinde de kendisiyle görüşüp arz ettik. Kendisi de çok sıcak baktı. Özellikle Yıldırım bölgemizin ve belki Osmangazi bölgemizin de okul ihtiyacını karşılayacak özellikle lise seviyesinde okulların olacağı bir eğitim kampüsü yapmak istiyoruz. Onunda çalışmaları şu anda başlatıldı. Fizibilite çalışmaları sürdürülüyor.”dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER