Anasayfa >

Bölgeler >

Sivas Vefa Konutları Başvuruları Yarın Başlıyor

Sivas Vefa Konutları Başvuruları Yarın Başlıyor

23 Kasım 2016 Çarşamba, 17:25:14
Sivas Vefa Konutları Başvuruları Yarın Başlıyor
Sivas Belediyesi, aylık geliri 2 bin 600 TL’nin altında olan 400 aileyi ev sahibi yapacak. Vefa Konutları başvuruları yarın itibariyle başlıyor…

Sivas Belediyesi, dar gelirlilere özel geliştirdiği Vefa Konutları projesine başladı. Kılavuz Mahallesi’nde konumlanan projeden aylık geliri 2 bin 600 TL’nin altında olan 400 aile faydalanabilecek.

Belediye Başkanı Aydın, Kılavuz Mahallesinde yapımına başlanan konutların Sivasa hayırlı olmasını diledi.

toki ile yürütülen çok sayıda proje olduğunu belirten Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Belediye şirketi Özbelsan A.Ş. bünyesinde, 400 konutun yapımına başlandığını söyledi.


Sivas Vefa Konutları projesinden aylık aile geliri maksimum 2 bin 600 TL olan kişilerin faydalanabileceğinin altını çizen Aydın, bu rakamı asgari ücreti baz alarak belirlediklerini ifade etti.

952 TL TAKSİTLE
Projeden faydalanmak isteyenlerin kendisinin ve eşinin üzerine kayıtlı bir konut olmaması gerektiğini vurgulayan Aydın, “10 yıl vadeli bir ödeme planı olacak. Minimum 10 bin, maksimum 15 bin lira peşinat olacak. İlk 2 yıl, konuta girene kadarki süreçte 60 adet dairemiz için 525 lira aylık ödeme, konuta girdikten sonra yani son 8 yıl için 952 lira aylık ödeme olacak. Diğer 200 daire için ise ilk 2 yıl 550 lira, son 8 yıl ise bin 24 lira ödeme olacak. Son gruptaki dairelerimiz için ise ilk 2 yıl 600 lira, kalan 8 yıl için ise bin 67 lira aylık ödeme olacak. Bu konutlarımızın büyüklüğü hep aynı ama şerefiye bedellerinden dolayı fiyat farklılıkları ortaya çıkıyor. Dairelerimiz 2+1, brüt 100 metrekare. Birinci grup dairelerimiz 74 ve 79 bin, ikinci grup 81-84 bin lira, üçüncü grup dairelerimizin fiyatı da 87-92 bin lira arasında değişiyor”dedi.


BAŞVURULAR YARIN BAŞLIYOR
Vefa Konutları projesinde ön müracaatların yarın belediye meclis salonunda başlayacağını belirten Aydın, başvurular için son günün 30 Kasım olduğunu söyledi.


Aydın, bankanın, müracaat eden kişiler arasından krediye uygun olan ve olmayanları tespit edeceğini de dile getirerek, "Krediye uygun olanlar eğer bizim belirlediğimiz 400 dairenin üzerinde olursa gruplara göre kura yoluyla bu arkadaşlarımızı daire sayısına düşüreceğiz." diye konuştu.


Kuraya girecek ailelerin bankaya 3 bin lira ödeme yapacağını belirten Aydın, kura neticesinde daire sahiplik hakkı kesinleştikten sonra bu paranın peşin ödeme kısmından düşüleceğini ifade etti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 15 Temmuz 2017 Cumartesi, 19:45 Evler me zaman teslim edilecek CEVAPLA
DİĞER HABERLER