Anasayfa >

Bölgeler >

Giresun Çotanak Arena Stadı'nın Temeli Atıldı

Giresun Çotanak Arena Stadı'nın Temeli Atıldı

11 Kasım 2016 Cuma, 16:19:09
Giresun Çotanak Arena Stadının Temeli Atıldı
Toki tarafından hayata geçirilen Giresun Çotanak Arena Stadyumu’nun temeli atıldı…

Giresun Çotanak Arena Stadı’nın temeli törenle atıldı. 120 bin metrekare alan üzerinde yükselen Çotanak Arena Stadyumu 22 bin koltuk yer alıyor.


Stat  kapsamında, bir adet stadyum, bir adet yüzme havuzu, bir adet antrenman sahası, bin seyirci kapasiteli yüzme havuzu, yüzme havuzunun bünyesinde 13 mağaza yer alıyor.

Törene toki Başkanı Ergün Turan da katıldı. "Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile TOKİ arasında yapılan protokoller kapsamında spor tarihinin en büyük yatırımları yapılmaktadır" diyen Turan, projeyi 1,5 yılda tamamlayacaklarını söyledi.


GİRESUN’A 750 MİLYON TL’LİK YATIRIM
Toki olarak Giresun’a 20 ayrı proje yaptıklarını belirten Turan, “Bu yatırımlar arasında  2 bin 300 adet konut, biri 150 yataklı olmak üzere 4 hastane, 6 okul, bin kapasiteli öğrenci yurdu, pansiyon, üniversite binaları, ibadet ve ticaret merkezleri ile diğer hizmet binaları yer almaktadır. Başlattığımız 2 bin 300 konutun bin 436sı bitirilmiş olup, Aksu ve Küçükköydeki 592 konut da bitirilmek üzeredir. Bulancak ilçemizdeki 342 konutun inşaatı ise devam etmektedir. TOKİ olarak Giresuna yaptığımız yatırımların toplam bedeli yaklaşık 750 milyon liradır” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile müştereken yapılan çalışmalar neticesinde UEFA standartlarında 18 stadyumun inşasına başlandığını belirten Turan, Mersin ve Antalya statlarının sporseverlerin hizmetine açıldığını belirtti.


Gaziantep, Eskişehir ve Trabzon statlarının bitirildiğini ve yılsonuna kadar hizmete girmiş olacağını ifade eden Turan, "TOKİ olarak ihale ettiğimiz 19 stadyumun toplam 523 bin seyirci kapasitesi bulunmaktadır. Ayrıca yurt genelinde gerek Milli Eğitim Bakanlığı adına yaptığımız ve gerekse TOKİ projeleri içinde yer alan okullarda da şimdiye kadar 991 adet spor salonu yapılmıştır." Dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER