Anasayfa >

Bölgeler >

Cunda Köprüsü Yılsonu Açılıyor

Cunda Köprüsü Yılsonu Açılıyor

07 Kasım 2016 Pazartesi, 16:25:54
Cunda Köprüsü Yılsonu Açılıyor
Cunda Adası’nı ana karaya bağlayacak olan Cunda Köprüsü’nün bu yıl sonu açılması planlanıyor…

Cunda Köprüsü açılıyor. Cunda Adası’nı ana karaya bağlayacak olan Cunda Köprüsü’nün yılsonuna hizmete girmesi planlanıyor.


Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Halk oylamasıyla 3 proje arasından seçilen taş eksenli köprünün inşaatının hızla ilerlediğini söyledi.


Cunda Köprüsü’nün 300 metre uzunluğunda olduğunu belirten Uğur, "İki adet 25 metre ve iki adet 30 metre olmak üzere 4 açıklıklı betonarme kemer köprü özelliğine sahip. Cunda Adası tarafına 100 metre, Ayvalık istikametine de 90 metre yaklaşım yolları bulunmakta. Köprü kemerleri su kotundan 6 metre yükseklikte. Yani bu köprünün altından Ayvalık'tan çıkmak isteyen 6 metre yüksekliğinde bir motor yat geçebilecek. Köprümüzün genişliği 20 metre olacak."dedi.


Köprünün Ayvalık’ın tarihine uygun olarak inşa edildiğini belirten Uğur, köprüyle birlikte açılacak kanal ile birlikte Ayvalık Körfezi’nin de temizleneceğini söyledi.


AYVALIK’A KRUVAZÖR LİMANI
Ayvalık’ı dünya markası yapacaklarını söyleyen Uğur, "İnşallah buraya kruvazör limanını kurmak istiyoruz. Cunda Köprüsü'nün sağ ve soluna yat limanları yapmayı planlıyoruz. Tuzla bölgesinde de bir yat limanı projemiz var” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER