Anasayfa >

Bölgeler >

Türkiye’nin İlk Prefabrik Tüneli Hizmete Girdi

Türkiye’nin İlk Prefabrik Tüneli Hizmete Girdi

05 Kasım 2016 Cumartesi, 23:38:44
Türkiye’nin İlk Prefabrik Tüneli Hizmete Girdi
Türkiye’nin ilk prefabrik tüneli Karabet Kar Tüneli hizmete girdi. Tünel ile kışın olumsuz hava koşulları nedeniyle kapalı olan Bahçesaray, sürücürin kabusu olmaktan çıktı...

Karabet Kar Tüneli hizmete girdi. Van’da 2014’te yapımına başlanan Türkiye’nin ilk prefabrik kar Karabet Kar Tüneli açıldı.


Karayolları 11.Van Bölge Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Karabet Kar Tüneli, kışın olumsuz hava koşulları nedeni ile kapalı olan Bahçesaray’da  ulaşım soruna çözüm oldu.


 İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Karayolları 11. Van Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaş, sürücülerin kabusu haline gelen 3010 rakımlı Karabet Geçidi’nin Karabet Kar Tüneli ile kabus olmaktan çıktığını söyledi.


TÜRKİYE’DE İLK
Bağlantı yolları ile birlikte 2 bin 300 metre ve yüksekliği 5 metre 30 santimetre olan Karabet Tüneli’nin Türkiye’de bir ilk olduğunu söyleyen Gülhaş,  Tünelimizin kolon ve kirişleri prefabrik olmak suretiyle fabrikada üretildi ve sahada monte edildi. Tünel Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) ile birlikte yaklaşık olarak 58 milyon TL’ye mal oldu. Bu tünelimizle birlikte ilçe halkımız bundan sonra kar ve tipi nedeniyle hem yolda kalmayacak hem de konforlu seyahat etmenin farkını da yaşayacaklardır.”dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER