Anasayfa >

Bölgeler >

Ankara Saraycık Kentsel Dönüşüm Projesi Başladı

Ankara Saraycık Kentsel Dönüşüm Projesi Başladı

04 Kasım 2016 Cuma, 16:16:42
Ankara Saraycık Kentsel Dönüşüm Projesi Başladı
20 bin konutluk Ankara Saraycık Kentsel Dönüşüm projesinde ihalenin yapılmasının ardından yüklenici firmalar çalışmalara başladı…

Sincan Belediyesi ve toki işbirliği ile hayata geçirilen Ankara Saraycık kentsel dönüşüm projesi başlıyor.


İhalesi geçtiğimiz günlerde yapılan projede yüklenici firmalar saha üzerinde çalışmalara başladı.


20 BİN KONUTLUK PROJE
Ankara’nın batısında yer alan Saraycık Kentsel Dönüşüm Projesi, 20 bin konuttan oluşuyor. Tamamlandığında 100 bin kişiye ev sahipliği yapacak olan Saraycık Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında 7 camii, 6 sosyal tesis, alışveriş merkezi, 2 kapalı pazar yeri, sağlık tesisleri ve 10 eğitim alanı yer alacak.


500 hektar alan üzerinde yükselecek olan projenin ilk etap ihalesi 20-28 Eylül tarihlerinde Toki tarafından yapıldı. İhale sonrası yüklenici firmalara yer teslimi yapıldı. İlk iki etabı kapsayan bin 945 konut, 5 ticaret merkezi, 2 cami ve 32 derslikten oluşan ilköğretim okulu için şantiye kuruldu.


TOKİ, 822 konut, 1 ticaret merkezi, 1 cami, otopark inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemelerini kapsayan üçüncü etap için 28 Kasım'da ihaleye çıkacak. Belediye yetkilileri, yakın zamanda gerçekleştirileceği planlanan alt yapı ihalesi sonucunda da TOKİ'nin belirleyeceği tarihlerde kira yardımı yapılmaya başlanacağını ve bölgede tahliye işlemlerinin olacağını belirtti.

Tapu ve kamulaştırma işlemleri tamamlanan gecekonduların yıkım çalışmaları gerçekleştirilirken, anlaşma sağlanamayan hak sahiplerine ilişkin mahkeme süreci de devam ediyor.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER