Anasayfa >

Bölgeler >

Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi 2 Yıldır Onay Bekliyor

Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi 2 Yıldır Onay Bekliyor

04 Kasım 2016 Cuma, 11:23:49
Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi 2 Yıldır Onay Bekliyor
Cumhuriyet tarihinde Adana’ya bir defada yapılan en büyük yatırım olan Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm projesi 2 yıldır onay bekliyor. Proje 7 bin hak sahibini kapsıyor…

Adana Çukurova’daki Belediye Evleri kentsel dönüşüm projesi bakanlıktan 2 yıldır onay bekliyor.


7 bin hak sahibini kapsayan proje kapsamında 16 bin konut yapılacak. Fakat 6 milyar TL’lik Çukurova Belediye Evleri Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi, 2 yıldır Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onay çıkmasını bekliyor.2 YILDIR İMZA BEKLİYOR
Projenin bakanlar kurulu kararı ile başlatıldığını ve 2 yıldır sadece imza beklediğini belirten Çukurova İlçe Belediye Başkanı Soner Çetin, karamsar değilim, ümitliyim dedi.


CUMHURİYET TARİHİNDE ADANA’YA BİR DEFADA YAPILAN EN BÜYÜK YATIRIM
Projenin Cumhuriyet tarihinde Adana’ya bir defada yapılan en büyük yatırım olduğuna dikkat çeken Çetin,  Adana ve ülke ekonomisine de büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Çetin, "Kentsel dönüşüm alanında son yıllarda süren çalışmaların ardından taşınmazların durumları saptandı, hak sahipleri belirlendi. İnceleme ve değerlendirmelerin ardından yapılacak konutların projeleri hazırlandı. Orada yeni bir yaşam alanı yapacağız. Toplamda 16 bin konut yapılması planlanıyor. Tahmini olarak 6 milyar liralık bir yatırım. Bu Cumhuriyet tarihi boyunca bir defada Adana'ya yapılan en büyük yatırım. Dolayısıyla bunun ülke ve Adana ekonomisine de çok büyük canlılık ve hareket getireceğini düşünüyorum. Proje ekonomiye, istihdama katkı koyacak. Projeye onay verilince tedbirimizi alıp firmalardan teminat mektuplarımızı alacağız. Bu kadar büyük bir işin altından herkesin çıkması mümkün değil. Müteahhitler konutları yapacak, hak sahiplerine teslim edecek ve kendine kalan yerleri de satacak. Projemiz süresince 3 bakan değişti. Kendisi de eski bir belediye başkanı olan Çevre ve Şehircilik Bakanımızın en kısa sürede onaylayacağını düşünüyor ve umut ediyorum" dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER