Anasayfa >

Bölgeler >

Havaalanı Bu İlçede Fiyatları Uçurdu

Havaalanı Bu İlçede Fiyatları Uçurdu

01 Kasım 2016 Salı, 10:02:46
Havaalanı Bu İlçede Fiyatları Uçurdu
Ordu Giresun Havalimanı’nın konumlandığı Gülyalı ilçesinde arsa fiyatları adeta patladı. Bölgede dönümü 100 bin TL olan arsa şimdi 1 milyondan aşağı satılmıyor...

Avrupa ve Türkiye’de deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı olma özelliği taşıyan Ordu Giresun Havalimanı, konumlandığı Gülyalı ilçesinde arsa fiyatlarını patlattı.


100 BİN TL’LİK ARSA 1 MİLYON OLDU
Havalimanı ilçenin adeta kaderini değiştirdi. Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen, havalimanı açılmadan önce dönümü 100-150 bin TL olan arsa şimdi dönümü 1 milyondan aşağı değil dedi.


FİYATLAR HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
İlçede fiyatların her geçen gün arttığına dikkat çeken Şen, “Bu sadece havalimanından dolayı değil, bölge halkımızın 'sahilde benimde bir evim, meskenim olsun' düşüncesiyle sahil kesimine göç etmesi, özellikle yeme içme ve konaklama tesislerinin karayolu kenarında olmasından kaynaklanıyor. Yatırımcılar özellikle yeme içme ve konaklama tesisi yapmak konusunda arsa arayışı içerisindeler. Ancak fiyatlarında yüksek olması bunu olumsuz yönde etkiliyor. Açıkçası havalimanı ve Türkiye'de tek olan Çikolata Park'ın Gülyalı'da inşa edildi. Bu durum arsa sahiplerinin iştahını kabarttı” dedi.

HAVALİMANINA KOMŞU ÇİKOLATA PARK
Havalimanının hemen yanında Çikolata Park inşa edileceğini belirten Şen, projenin yatırım maliyetinin ise 10 milyon olduğunu söyledi. Şen ,'Çikolata Park'ın içerisinde 21 adet çikolata üretim merkezi, 1 adet 300 metrekarelik restoran, bir adet 300 metrekarelik kafeterya, 3 bin kişinin aynı anda konser dinleyip düğün yapabileceği alan, bir halı saha, bir basketbol sahası ve yürüyüş alanları yapılacağını belirtti.

Şen ayrıca 12 milyon liraya mal olacak, 400 kişinin aynı anda eğitim göreceği Gülyalı Turizm Otelcilik Fakültesi inşaatının da sürdüğünü ve bu yatırımların faaliyete geçmesiyle ilçede yaklaşık 3 bin kişilik nüfus hareketi sağlanacağını sözlerine ekledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER