Anasayfa >

Bölgeler >

15 Temmuz Şehit ve Gaziler Müzesi Başlıyor

15 Temmuz Şehit ve Gaziler Müzesi Başlıyor

19 Ekim 2016 Çarşamba, 16:10:15
15 Temmuz Şehit ve Gaziler Müzesi Başlıyor
15 Temmuz darbe girişimi mücadelesini yaşatmak amacıyla planlanan 15 Temmuz Müzesi başlıyor. 10 bin metrekare alan üzerinde yükselecek olan müzede şehit ve gazilere ilişkin resim, obje ve belgeler sergilenecek….


Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin yaşatılması amacıyla hayata geçirilecek olan 15 Temmuz Müzesi için çalışmalara başlandı.


10 bin metrekare alan üzerinde yükselecek olan 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Müzesi’nde şehit ve gazilere ilişkin resim, obje ve belgeler sergilenecek.


Bakanlıktan alınan bilgiye göre, Ankara Kazan’da yer alan müze için çalışmalara hız verildi.


Bu kapsamda, 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesi için 2016-2017 yıllarına sari mimari, inşaat, elektrik, makine mühendisliği, teşhir, tanzim ve peyzaj mimarlığı projelerinin yapımı danışmanlık hizmeti işi için yeterli tecrübeye sahip adaylardan teklif vermek üzere ön yeterlik başvurusu alınacak. Değerlendirme sonucu, yeterliği tespit edilenler arasından ön yeterlik şartnamesinde belirtilen kriterlere göre sıralanmak suretiyle kısa listeye alınarak, teklif vermeye davet edilecek.
İsteklilerin katılımıyla 4734 sayılı Kanun hükümlerine uygun olarak ihale yapılacak. Ön yeterlilik ihalesi için başvurular, 24 Ekim'e kadar, Ankara Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü'ne yapılacak. Müzede 350 kişilik konferans salonu da yer alacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER