Anasayfa >

Bölgeler >

Gaziantep Yeni Stadyumunda Geri Sayım Başladı

Gaziantep Yeni Stadyumunda Geri Sayım Başladı

14 Ekim 2016 Cuma, 14:49:14
Gaziantep Yeni Stadyumunda Geri Sayım Başladı
Gaziantep yeni stadyumu için gün sayıyor. Gaziantepspor'u temsil eden kırmızı ve siyah renklere bürünen yeni stadın, ligin 8. haftasındaki Kayserispor maçına yetiştirilmesi hedefleniyor…

Merkez Şehitkamil ilçesi Beylerbeyi Mahallesi'nde yapımı süren Gaziantep yeni stadyum projesi tamamlandığında 35 bin 500 kişi kapasite ile hizmet verecek.

İnşaatının yüzde 98 oranında tamamlandığı projenin çim ve koltuklarından sonra kale direkleri de yerleştirildi.

toki tarafından yürütülen stadyumda birkaç güne kadar temizlik çalışmalarının da başlaması planlanıyor.


UEFA STANDARTLARINDA
Bin 117 araçlık otoparkı, locaları ve diğer özellikleriyle UEFA standartlarında tasarlanan Gaziantep yeni stadyum projesinin Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında Gaziantepspor-Kayserispor maçına yetiştirilmesi ve taraftarlara kapılarını açması bekleniyor.

120 MİLYONLUK YATIRIM
120 milyon TL yatırımla hayata geçirilen stadyum, dış cephesiyle dikkat çekiyor.Dış cephesi değişik bir malzemeyle donatılan stadyuma farklı açılardan bakıldığında, Gaziantepspor'un renkleri olan kırmızı veya siyah görülüyor. Bu özelliği sayesinde Gaziantepli taraftarların "renkli stat" adını verdiği stadyumda son teknoloji de kullanılıyor.


Gölgede kalan çimlerin güneş ihtiyacının karşılanması için UV cihazları alınıyor. Bakanlık, çimlerin sağlıklı olarak kalabilmesi için 3 milyon liralık ekstra bütçe ayırdı.Bakanlık yetkilileri, bölgenin mevsim şartları nedeniyle yeni statta sıcağa daha dayanıklı özel bir çim kullanıldığını bildirdi.

42 YILLIK STADA VEDA
Dönemin spordan sorumlu Devlet Bakanı ve Gaziantep Milletvekili Kamil Ocak tarafından 1974 yılında hizmete açılan Kamil Ocak Stadyumu, taraftarlara veda etmeye hazırlanıyor.  19 bin 981 kapasiteli Kamil Ocak Stadyumu, Gaziantepspor'un Süper Lig'teki 529, TFF 1. Lig'deki 289, 2. Lig'deki 51 maçına ev sahipliği yaptı.  Kamil Ocak Stadyumu'nda taraftarlar 10 kez de Avrupa kupası maçı izledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER