Anasayfa >

Bölgeler >

Alsancak Stadı’nda Sona Doğru

Alsancak Stadı’nda Sona Doğru

06 Eylül 2016 Salı, 15:55:22
Alsancak Stadı’nda Sona Doğru
Alsancak Stadı projesinde geri sayım başladı. İzmir'de depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 2 yıl önce kapatılıp geçen yıl da tribünleri yıkılan Alsancak Stadı'nın yenilenmesi için geri sayım başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin stat arazisindeki 4 bin 239 metrekarelik payını bedelsiz olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı'na devretmesi ve bakanlıktan gelen 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliğini onaylamasının ardından Konak Belediyesi de projeye onay verdi.

Belediye Meclisi, geçen ay kendilerine gelen bölgenin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğini, bölgeyi stadyum alanı olarak belirleyip onayladı.


İmar planı İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin son onayından sonra kesinlik kazanacak. Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) vasıtasıyla kasım ayı içinde stat ihalesine çıkmayı planlıyor.

Alsancak Stadı projesinin ihale sonrası yer tesliminden sonra 300 günde tamamlanması planlanıyor.

Taslak projesi daha önce çizilen, 12 ile 14 bin kapasiteyle yenilenmesi planlanan tesiste, karşılıklı 2 kapalı tribün, kulüpler için gelir getirici dükkan ve kafeler yer alacak. Alsancak'ta yıkımın ardından çim saha, kale ve elektrik direkleri kalmıştı.
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER