Anasayfa >

Bölgeler >

Muratpaşa Belediyesi Gösteri Merkezi İhaleye Hazırlanıyor

Muratpaşa Belediyesi Gösteri Merkezi İhaleye Hazırlanıyor

06 Eylül 2016 Salı, 09:50:17
Muratpaşa Belediyesi Gösteri Merkezi İhaleye Hazırlanıyor
Muratpaşa Belediyesi, 658 kişi kapasiteli gösteri merkezini ihaleye çıkarmaya hazırlanıyor…

Muratpaşa Belediyesi gösteri merkezi projesini ihaleye çıkarıyor. Belediyenin Mimarlar Odası Antalya şubesi ile birlikte ulusal ölçekte gerçekleştirdiği fikir yarışması sonucu projesi belirlenen gösteri merkezi ihaleye çıkmaya hazırlanıyor.


Birçok sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapacak olan Muratpaşa gösteri merkezi projesi tamamlandığında 658 kişi kapasite ile hizmet vermesi bekleniyor.


Yeşildere Mahallesi'nde 5 bin 420 metrekare alan üzerinde yükselecek olan  Muratpaşa Belediyesi Çok Amaçlı Gösteri Merkezi Atölye ve Sahnesi'nin ihale sürecinin yıl içinde tamamlanıp inşaatına başlanması hedefleniyor.Çok Amaçlı Gösteri Merkezi Atölye ve Sahnesi'nin ihale öncesi son değerlendirme toplantısı yapıldı.


Toplantıda Mimarlar Odası Antalya Şubesi'yle düzenlenen ulusal yarışma sonucunda Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, başkanlığındaki Ağa Han Mimarlık ve Green Good Design Awards ödüllü yüksek mimar Emre Arolat, İTÜ Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Alper Ünlü, yüksek mimar Haşim Ertuğ Uçar ve inşaat mühendisi Mustafa Balcı'dan oluşan jüri tarafından birinci seçilen projenin uygulanmasına ilişkin esaslar masaya yatırıldı. Yarışma birincisi olan Ofis Pan Mimarlık ve mimar Tuna Han Koç adına mimar Doğan Türkkan'ın da yer aldığı toplantıda, akustik danışmanlık, sahne mekaniği ve aydınlatması gibi konular değerlendirildi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER