Anasayfa >

Bölgeler >

Timsah Arena’nın Kafası 1 Aya Takılıyor

Timsah Arena’nın Kafası 1 Aya Takılıyor

11 Ağustos 2016 Perşembe, 17:37:10
Timsah Arena’nın Kafası 1 Aya Takılıyor
Bursa Timsah Arena’da “timsah kafası” için çalışmalar başladı. Stadyumun simgesi timsah kafasının 1 aya takılması planlanıyor…

Bursa’nın yeni stadyumu Timsah Arena projesinde yer alacak olan “Timsah kafası” için çalışmalar başladı.

2011 Haziran’da temeli atılan ve geçtiğimiz kapılarını açan Timsah Arena’nın timsah kafasını oluşturan bölümün inşaatı yüklenici firmadan kaynaklı sorunlar nedeni ile yapılamamıştı.


Parça üretimlerine başlayan yüklenici firmayı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, parça üretimlerinin devam ettiğini, 1 ay içinde de stadyumda montaj çalışmalarına başlanacağını söyledi.


BURSA’DA ÜRETİLECEK
Projede parça üretimin başladığını belirten Altepe, “"Kamuoyunda en çok konuşulan kısım timsahın başıydı. Daha önceki yüklenici firmaların sıkıntıya girmesi, iflas ertelemesi almasıyla birlikte büyük sıkıntı yaşamıştık. Artık timsahın başı da Büyükşehir Belediyesi'nin kontrolünde Bursa'da yapılmaya başladı. Cemdemir firmasına malzemeler geldi. Parça üretimleri başladı. Ön hazırlık imalatından sonra stadyumdaki imalatları da başlayacak. Bir ay içinde Timsah Arena kafa montajına da  başlanacak. Bu çalışmalar tamamlandığında da dünyanın en gösterişli, ilgi çeken stadyumlarından biri Bursa'mızda olacak" diye konuştu.
Öte yandan stadyumu çevreleyen ve açık renk olması yüzünden görselliği bozan sinekliklerin de boyanması işlemine başlandı. Yapılan çalışma tamamlandığında sinekler koyu yeşil olacak ve görüntü bütünlüğü sağlanacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER