Anasayfa >

Bölgeler >

Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesinde İlk Kazma Vuruldu

Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesinde İlk Kazma Vuruldu

08 Ağustos 2016 Pazartesi, 17:39:12
Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesinde İlk Kazma Vuruldu
Ortahisar Belediyesi ve Toki işbirliği ile yapılan Pelitli Kentsel Dönüşüm projesinde ilk kazma vuruldu…

Ortahisar Belediyesi ve toki işbirliği ile hayata geçirilen "Pelitli kentsel dönüşüm Projesi" projesinde ilk kazma vuruldu.

İnşaat çalışmaları başlayan Trabzon Pelitli Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında 301 kount ve birer adet ticaret merkezi ve cami yapılacak.


Yer teslimi yapılarak inşaatı başlayan projenin 15 ay sonra tamamlanması planlanıyor.Trabzon Uluslararası Havalimanı’nın yanıbaşında yükselen Pelitli Kentsel Dönüşüm projesinin Pelitli'nin çarpık yapılaşmadan kurtarılıp şehrin simgesel yeni bir alana sahip olacağını ifade eden Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Yurt içi ve yurt dışı ulaşımının kalbi durumundaki Trabzon Uluslararası Havalimanı yeşil alanları, turistik mekanları, ticaret merkezleri, sosyal donatı alanları ile kentsel dönüşüm projelerine örnek teşkil edecek bir niteliktedir” dedi.


15 ay sonra teslimlerin yapılmasını planladıklarını belirten Genç, “Şu ana kadar kendine konutlarını teslim edemediğimiz 125 hak sahibine 1 milyon 388 bin 304 TL kira yardımı yaptık. Bu hafta da hak sahiplerine 382 bin 985 TL kira ödemesi yaptık. Bu belediyemizin ilk büyük çaplı vizyon projesi olacak” ifadesinde bulundu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER