Anasayfa >

Bölgeler >

Saski Bafra İçme Suyu Projesi Bu Yılsonu Bitiyor

Saski Bafra İçme Suyu Projesi Bu Yılsonu Bitiyor

04 Ağustos 2016 Perşembe, 10:48:27
Saski Bafra İçme Suyu Projesi Bu Yılsonu Bitiyor
14 milyon TL yatırımla Saski tarafından hayata geçirilen İçme Suyu projesinin bu yılsonu hizmete açılması planlanıyor…


Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Bafra Hacıoğlu Grubu İçme Suyu İnşaatı Projesi'ni bu yılsonunda bitireceklerini söyledi.


Projenin yatırım maliyetinin 14 milyon 500 bin TL olduğunu belirten Demircoğlu, proje kapsamında 15 mahalle içme suyuna kavuşacak. Projeye ilave olarak da 8 mahallenin şebeke hatlarında yenileme çalışması yapıldı" dedi.

Bu bölgenin uzun yıllar susuzluk çektiğini vurgulayan Kamil Demircioğlu, “Proje tamamlandığında Paşaşeyh, Ortadurak, Çataltepe, Örencik, Elmacık, Gökçesu, Gökçekent, Hıdırellez, Yağmurca, Müstecep, Hacıoğlu, Türkköy, Yörgüç, Terzili ve Kestaneciler olmak üzere 15 mahallenin içme suyuna kavuşacağını ifade etti.

Kamil Demircioğlu, projeye ilave olarak Azay, Boğazkaya, Kuşlağan, Kozağzı, Eldavut, Gökçeağzı, Barış ve Kanberli olmak üzere 8 mahallede şebeke hatlarında yenileme çalışması yapıldığını söyledi.
SASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanı Cihan Güller ise ana şebeke isale hattında şimdiye kadar 200 kilometre çeşitli çaplarda boru döşendiğini, 25 depodan 19'unun tamamlandığını, 6 depoda da inşaat çalışmalarının devam ettiği açıkladı. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER