Anasayfa >

Bölgeler >

Gazze'deki imar çalışmaları!

Gazze'deki imar çalışmaları!

22 Temmuz 2015 Çarşamba, 13:53:11
Gazzedeki imar çalışmaları!
Filistin Bayındırlık ve İskan Bakanı Mufid el-Hasayine, İsrail'in geçen yıl Gazze'ye düzenlediği saldırılar sebebiyle tamamen yıkılan bir evin inşa çalışmalarına başlandığını açıkladı...


Hasayine yaptığı yazılı açıklamada, Gazze'nin doğusundaki Şucaiyye mahallesinde tamamen yıkılan bir evin inşasına da başlandığını, çalışmaların Katar yönetimi tarafından finanse edildiğini kaydetti.

"İmar çalışmaları başladı ve durmayacak" ifadelerini kullanan Hasayine, önümüzdeki günlerde çalışmalarda büyük bir hareketliliğin görüleceğinin de altını çizdi.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı 7 Temmuz'da Filistinli ve İsrailli yöneticilerin, Birleşmiş Milletler Proje Hizmetleri Ofisi (UNOPS) gözetiminde Gazze'ye inşaat malzemesi girdirilmesi konusunda anlaşmaya vardığını duyurmuştu.

İsrail'in geçen yıl Gazze'ye başlattığı ve 51 gün devam eden saldırılarında çoğu kadın ve çocuk 2 bin 157 kişi hayatını kaybetmiş, 11 binden fazla kişi yaralanmıştı. Saldırılarda ayrıca 17 bin 200 ev, 73 cami ve 24 okul tamamen yıkılmış, binlerce bina hasar görmüştü. BM istatistiklerine göre, yaklaşık 500 bin kişi okullara sığınmak zorunda kalmıştı.

İsrail tarafında ise 66 asker, 4 sivil ve bir yabancı uyruklu işçi olmak üzere 71 kişinin yaşamını yitirdiği açıklanmıştı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER