Anasayfa >

Bölgeler >

Türkiye'nin ortasında sahil temizliği!

Türkiye'nin ortasında sahil temizliği!

22 Temmuz 2015 Çarşamba, 13:17:23
Türkiyenin ortasında sahil temizliği!
Mersin Gülnar'ın Yanışlı Mahallesinde Ulu Resort Otel öncülüğünde Mersin Bisikletli Gezginler Derneği üyeleri işbirliği ile sahil temizliği yapıldı.


Mersin Gülnar'ın Yanışlı Mahallesinde Ulu Resort Otel öncülüğünde Mersin Bisikletli Gezginler Derneği üyeleri işbirliği ile sahil temizliği yapıldı. Sigara izmaritleri, poşet parçaları ve dondurma kabuklarının toplandığı temizlik etkinliğine otel personeli ve bisikletçiler yanı sıra otelin sahibi Osman Ulu da katıldı.

'Daha temiz bir sahil, daha temiz bir doğa' sloganıyla Ulu Resort Oteline ait sahili temizleyen grup, daha sonra otelin futbol sahasına çadır kurup dinlendi. Türkiye'nin tam ortası olan Ortaburun mevkiinde yapılan temizlikle çevreye karşı duyarlılık oluşturmak istediklerini belirten Ulu İnşaat Genel Müdür Yardımcısı ve otel sahibi Osman Ulu, "Burası Türkiye'nin tam ortası ve Ortaburun turizm bölgesi ve bölgemiz Türkiye'nin bakir koylarından bir tanesidir. Yeryüzü cenneti sayılacak bir yere sahibiz. Mersin bölgemiz turizmde marka olmaya adaydır. Tarihsel, kültürel olarak dikkat çekiyor. Mersin Bisiklet Gezginler Derneği ile Ulu Resort Otel işbirliği içerisinde çevreye duyarlı, turizm bölgesinin tanıtımı amaçlı bu etkinliğe sizlerin de katılımları çok olumlu oldu. Mersin bölgesi dünya ile yarışmaya aday olmalıdır. Bizler çevreye duyarlı olmak zorundayız. Çünkü çevremizi torunlarımıza emanet edeceğimiz en güzel değerlerdir. Bu anlamda da bu bilinci oluşturmak için Bisikletçiler Derneğine teşekkür ediyoruz. Bizler de çevreye duyarlıyız, otelimiz her zaman doğayla iç içe ve doğal konumunu bozmadan hizmet üretmeye adaydır ve burası bir turizm bölgesidir." dedi.

Mersin Bisikletli Gezginler Derneği Başkanı Ahmet Salih Özenir "Mersin'imizin 100 kilometrelik sahilindeki Ortaburun Yanışlı denilen en güzel sahillerimizdeyiz. Burada sahil temizliği yapıyoruz. Hem sahilimizin güzelliğini fark ettirmek istiyoruz hem de çevre temizliğine dikkat etmek istiyoruz. Yerli halkın sahilin değerini bilmesi gerekiyor, bu sahilleri görmek için dünyanın her yerinden binlerce turist geliyor, misafirlerimiz oluyorlar. Bize düşen bu sahilleri temiz korumak. Ulu Resort Otele de teşekkür ediyoruz, misafirperverliğinden dolayı da teşekkür ediyoruz." diye konuştu. CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER