Anasayfa >

Bölgeler >

Silah İhtisas OSB inşaatı durma noktasına geldi!

Silah İhtisas OSB inşaatı durma noktasına geldi!

22 Temmuz 2015 Çarşamba, 11:27:58
Silah İhtisas OSB inşaatı durma noktasına geldi!
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile eski Başbakan Yardımcısı ve Kırıkkale Milletvekili Beşir Atalay tarafından temeli atılan Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) durma noktasına geldi.

Teşvik paketi kapsamında Kırıkkale'nin yatırım alabilmesi için büyük çalışmaların gerçekleştirildiği ve bu kapsamda temelleri atılan Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin yapım çalışması, müteahhit firmanın işi yavaş yapması yüzünden gerekli merciler kanalıyla durdurulabileceği belirtildi.

İlin sanayi yatırımları arasında büyük yer alan, Türkiye geneline de büyük katkı sağlayacak olan Silah İhtisas Organize Bölgesi alt yapı inşaat çalışmalarının durduğu yönünde kamuoyunda çıkan bazı söylentilere Kırıkkale Valisi Ali Kolat, açıklık getirdi. Kolat, müteahhit firmadan kaynaklanan sorun nedeniyle çalışmanın yavaş ilerlediğini ve müteahhite gerekli uyarıların yapıldığını söyledi.

Vali Kolat, müteahhit firma nedeniyle bir sıkıntının yaşandığını anlatarak, "Bir sıkıntının olduğu doğru. İşler çok ağır ilerliyor. Müteahhit bu işi götürecek gibi görünmüyor. Kendisine de gerekli uyarılar yapıldı. Önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili bir gelişme olabilir." dedi.

Devlet olarak çalışmaların aksamaması adına her türlü çalışmayı gerçekleştirdiklerini ifade eden Kolat, müteahhit firmaların bazı işlerde sorumsuz davranmalarından dolayı kendilerini zor durumda bıraktıklarını dile getirdi. İlde çok çeşitli projelerde çalışmalar yaptıklarına dikkat çeken Kolat, "Yaptığımız işlerde başarı ve kalite almak bizim için son derece önemli. Çünkü kaliteli sonuç alırsak, yapılan hizmetler hepimizi mutlu ediyor." diye konuştu.

Kolat, "Maalesef bazı müteahhit firmalarımız fazla kırımdan dolayı yeterli tedbirleri ve fazla iş alımlarından dolayı kendi tedbirlerini alamamaktan dolayı bizleri zaman ve kalite kaybına uğratıyor. İşin feshine kadar gidecek ortamlar hazırlıyorlar bu anlamda da maalesef bu kapsamda birkaç işimiz bu yönde aksamayla gidiyor." ifadelerini kullandı.CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER