Anasayfa >

Bölgeler >

En büyük mahalle konağı Topçular'a yapılacak!

En büyük mahalle konağı Topçular'a yapılacak!

21 Temmuz 2015 Salı, 16:39:56
En büyük mahalle konağı Topçulara yapılacak!
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, en büyük mahalle konağının Topçular'a yapacaklarını söyledi...

Mahalle inceleme gezisini Topçular'da sürdüren Başkan Doğan'a bu ziyarette Başkan Vekili İbrahim Bulut, Başkan Yardımcısı Serkan Yeğnidemir, daire müdürleri ve muhtar Nazhanım Yazar eşlik etti. Topçular'ı cadde sokak dolaşan ve eksikleri yerinde tespit eden Başkan Doğan, yaptığı açıklamada İzmit'in en büyük mahalle konağını Topçular'da yapacakları müjdesini verdi.


Başkan Doğan, "Topçular mahallesi ciddi eksikleri olan bir mahallemizdi. Göreve geldikten sonra sorunları tek tek tespit edip bunların giderilmesi yönünde çalışmalar yaptık. Daha önceden belirlenen sorunların tamamı çözüme kavuşmuştur. Topçular mahallesinin altyapısı 30-40 yıldan beri ihmal edilmiş. Yoğun bir alt yapı çalışmasına girdik. Bu kenti yıllarca yönetenler gibi sorunları makyajla geçiştirmedik, şehir merkezindeki kaliteli hizmeti buraya da taşıdık. Topçular gerçekten bir dönem ciddi sorunları olan bir mahallemizdi. 6-7 yıldır gerçekten büyük bir uğraş veriyoruz. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yıllardır yapılmayan alt yapısından üst yapısına kadar çok kalıcı çalışmalar yaptık. Parklar, etüt merkezleri yaptık, okulumuza, camilerimize destek verdik" dedi.


Topçular mahalle konağı için düğmeye bastıklarını da dile getiren Başkan Nevzat Doğan, "Şehrin en büyük mahalle konaklarından bir tanesi Topçular mahallemizde yapılacak. Giriş katında bir taziye salonu, üst katında gençlerimize ve kadınlarımıza kurslarımızın olduğu gerçekten örnek gösterilecek bir konağımız olacak. 11 Ağustos tarihinde ihalesini yapıyoruz. Projesi her şeyi bitti, bütün imar çalışmaları tamamlandı. Konağı önümüzdeki yılın bahar aylarında hizmete açmak istiyoruz. Elimizden geldiği kadar Topçular mahallemize sahip çıkıyoruz. Yapılan hizmetlerle bu mahallemiz daha da iyi olacak" şeklinde konuştu.


Başkan Doğan mahalledeki sağlık merkezini de ziyaret edip ilgililerden bilgi aldı. Vatandaşlarla da sohbet eden Doğan, çocuklarla da yakından ilgilendi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER