Anasayfa >

Bölgeler >

Toki 4. etap inşaatı sürüyor!

Toki 4. etap inşaatı sürüyor!

21 Temmuz 2015 Salı, 09:24:17
Toki 4. etap inşaatı sürüyor!
Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile işbirliği halinde yürütülen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde oluşturulan yeni yaşam alanlarında konut üretimi aralıksız devam ediyor.Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile işbirliği halinde yürütülen Nevşehir Kalesi ve Çevresi kentsel dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde oluşturulan yeni yaşam alanlarında konut üretimi aralıksız devam ediyor.


Proje çerçevesinde 2011 yılında 2600, 2014 yılında da 419 konutun hak sahiplerine dağıtımın yapılmasının yanı sıra, halen çalışmalar 4. Etap halinde sürüyor.3. Etap TOKİ bloklarının bittiği alanda yapılandırılan 754 konutluk konut ağının bu yıl sonuna kadar tamamlanması ve 2016 yılı başlarından itibaren söz konusu konutların hak sahiplerine dağıtımı öngörülüyor.


Diğer yandan Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yerinden konut isteyen hak sahipleri için de 600 konutun projelendirilmesi çalışmaları aralıksız devam ediyor. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER