Anasayfa >

Bölgeler >

Keşap durağı meydan projesi başladı!

Keşap durağı meydan projesi başladı!

20 Temmuz 2015 Pazartesi, 15:20:31
Keşap durağı meydan projesi başladı!
Giresun Belediyesi'nin 2015 yılının en büyük projelerinden olan Keşap Durağı Meydan ve Otopark Projesi başladı. Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun için önemli bir proje olan Keşap Durağı Meydan ve Otopark Projesi'nin, şehir merkezine ayrı bir vizyon kazandıracağını belirtti.

20 Temmuz tarihinde başlayan Keşap Durağı Meydan ve Otopark Projesinin 270 günde tamamlanmasının planlandığını söyleyen Başkan Aksu " Bilindiği gibi 2 yıl önce Atatürk Meydanı'nı tamamlayarak hizmete açtık. Keşap Durağı Meydan ve Otopark Projesinin ardından devamında Kazancılar Yokuşu başlayacak. Meydanda görünen araçlar ve duraklar bir kat aşağıya alınacak.

 

Kazancılar yokuşunun eğimi düşürülerek daha rahat bir ulaşım sağlanacak. Üst çıkışa kavşak yapılacak. Bu projenin de maliyetinin toplam 7 milyon lirayı bulması bekleniyor. Şehirler meydanları ile anılır. Keşap Durağı olarak bilinen bu alanın düzenlenmesi ile Giresun yeni bir meydana, yeni bir vizyona kavuşacak" dedi.

 

 

Giresun Belediyesi tarafından başlatılan Keşap Durağı Meydan ve Otopark Projesi nedeniyle bölgede bulunan dolmuşlara geçici durak sağlandı. Belediye Başkanı Kerim Aksu, durak temsilcileri ile bir görüşme yaparak, geçici kalkış yerlerini belirledi.

 

 

İnşaat süresince bölgeyi kullanan dolmuşların geçici olarak belirlenen yerlerden kalkış yapacağını söyleyen Aksu, "İnşaat süresince bölgedeki esnafların, dolmuş sahiplerinin ve vatandaşların yardımlarını bekliyoruz. Belki elli yıl sonra bölgeye düzenleme yapılıyor. Hizmet yapılırken biraz sıkıntı çekiliyor" ifadelerini kullandı. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER