Anasayfa >

Bölgeler >

Körfez'de çöp konteynerleri temizleniyor!

Körfez'de çöp konteynerleri temizleniyor!

15 Temmuz 2015 Çarşamba, 17:10:56
Körfezde çöp konteynerleri temizleniyor!
Körfez Belediyesi'nin çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı ile yaptığı dezenfekte işlemi sayesinde ilçede bulunan çöp konteynerleri temizlendi.

Körfez Belediyesi, araç filosuna eklediği çöp konteyneri yıkama aracı ile çöp konteynerlerini temizliyor. Araç ile yapılan dezenfekte işlemi sayesinde kötü koku ve mikroplardan arınan çöp konteynerleri ile halk sağlığı güvence altına alındı.

 

Konteynerlerin dezenfektesi için kullanılan çöp konteyneri yıkama aracı, her seferinde kullanılan suyun yüzde 80'ini geri dönüştürerek tekrar kullanılmasını sağlarken, doğaya daha az karbon monoksit salınımı yaparak çevreyi koruyor.

 

Körfez Belediyesi Körfez'de yeni alınan çöp konteyneri yıkama aracı ile günde ortalama 40 çöp konteyneri yerinde yıkanarak, dezenfekte ediliyor. Konteynerler araç içine alınmadan önce köpüklenip, ilaçlanıyor. Son derece pratik uygulanan işlem sırasında özel tasarım kamyonunun içine alınan plastik ve metal konteynerler burada tazyikli suyla yıkanıyor.

 

2 dakika süren yıkama işleminin ardından temizlenmiş hale gelen konteynerler tekrar yerine konuluyor. Temizleme işlemi sayesinde çöp konteynerlerinde pis koku, sinek oluşumunun yanı sıra görüntü kirliliği de önleniyor. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER