Anasayfa >

Bölgeler >

Sarıkamış'ta konut ve işyeri inşaatlarındaki artış!

Sarıkamış'ta konut ve işyeri inşaatlarındaki artış!

15 Temmuz 2015 Çarşamba, 13:57:56
Sarıkamışta konut ve işyeri inşaatlarındaki artış!
Kars'ın Sarıkamış İlçesi'nde konut ve işyeri inşaatlarındaki artış vatandaşların ve esnafın yüzünü güldürüyor.

Belediye Başkanı Göksal Toksoy,2015 yılı itibarıyla kent merkezinde yapımına başlanan inşaat sayısında önemli artış olduğunu kaydetti.

Toksoy, devlet yatırımlarının artması, turizm alanındaki gelişmelerin işyeri ve inşaatların artışında önemli etkisi olduğunu söyledi.

Kayak Turizmin en önemli ayaklarından bir tanesi olan Sarıkamış'ın hızla geliştiğini ifade eden Belediye Başkanı Göksal Toksoy, "İlçemiz tarihi, doğası ve turizmiyle bölgenin ve ülkemizin önemli yerlerinden biri. Son iki yılda devletimizin, hükümetimizin ve belediyemizin gerek alt yapı gerekse turizm amaçlı yaptığı yatırımlarla ilçemizin çehresi değişti, değişmeye devam ediyor" dedi.

Toksoy, "Bu nedenle vatandaşlarımız ev ve iş yerlerini yeniliyor, modern hale getiriyor. Geçen yıl 50 olan inşaat sayısı bu sene 100'e yaklaştı. Buda kentin ekonomisine, istihdamına önemli katkı sağlıyor. Bizde belediye olarak yasalar çerçevesinde bu ilçeye yatırım yapan herkese elimizden gelen destek ve katkıyı sağlıyoruz. İnşallah kısa sürede ilçenin alt yapı, çevre düzenlemesi ve konut sorununu çözeceğiz. Bu çalışmalar tamamlandığında ilçemiz hak ettiği yerde olacaktır" diye konuştu. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER