Anasayfa >

Bölgeler >

Muğla'da hafriyatlar alanları değerlendiriliyor!

Muğla'da hafriyatlar alanları değerlendiriliyor!

14 Temmuz 2015 Salı, 15:37:31
Muğlada hafriyatlar alanları değerlendiriliyor!
Muğla'da çevrenin korunması ve hafriyatların değerlendirilmesine yönelik çalışmalar yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'na Devlet Su İşleri tarafından tahsis edilen, Dalaman ilçesindeki eski kil ocağı, rehabilitasyon amaçlı dolgu sahası olarak faaliyete alındı.

 

 

 

Daha önce çeşitli atıkların döküldüğü alan, ekipler tarafından temizlenerek hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıkları ile rehabilitasyon amaçlı dolgusu yapıldı. Alanın belirli bir kısmı, tekrar tarım yapılabilir hale getirildi.

 

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Aylin Giray, "Büyükşehir Belediyesi olarak, çevrenin korunması ve hafriyat atıklarının değerlendirilmesine yönelik çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Dalaman ilçesinde ekiplerimiz tarafından yapılan çalışmalarla hem hafriyat atıklarının bertarafı sağlanıyor hem de âtıl durumdaki eski maden ocakları tarıma kazandırılıyor. Ayrıca bu alanlarda oluşan su birikintilerinde üreme ihtimali olan vektör (haşere) oluşumunun önüne geçilerek halk sağlığı için de çalışmalar yürütülüyor." dedi. CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER