Anasayfa >

Bölgeler >

Deniz üzerindeki Ordu- Giresun Havalimanı'na ilgi artıyor!

Deniz üzerindeki Ordu- Giresun Havalimanı'na ilgi artıyor!

14 Temmuz 2015 Salı, 15:32:22
Deniz üzerindeki Ordu- Giresun Havalimanına ilgi artıyor!
ORDU Valisi İrfan Balkanlıoğlu Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine yapılan ilk ve tek havalimanı olan Ordu- Giresun Havalimanı'nda açıldığı günden bugüne kadar 290 uçakla 37 bin 828 yolcunun seyahat ettiğini, uluslararası uçuşların da yıl sonu itibariyle başlayacağını söyledi.

Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine yapılan ilk ve tek, dünyanın ise üçüncü havalimanı olan Ordu'nun Gülyalı İlçesi'nde inşa edilen, 22 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla resmi törenle hizmete açılan Ordu- Giresun Havalimanı'na ilgi her geçen gün artıyor. Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, havalimanında uçuşların sorunsuz bir şekilde sürdürüldüğünü, eksikliklerin giderilmesi için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

 

Havalimanı'nda açıldığı günden beri şu ana kadar 290 uçakla 37 bin 828 yolcunun seyahat ettiğini vurgulayan Vali Balkanlıoğlu, "Yılda 3 milyon yolcu kapasitesine sahip havalimanı Ordu ve Giresun'un gelişmesine önemli katkı sağlayacak. Yıl sonuna kadar uluslararası uçuşlara hazır hale gelecek havalimanına Almanya ve Arap aleminden ciddi turist bekliyoruz. Şuana kadar seyahat eden yolcu sayısı ve satılan bilet sayısına baktığımızda havalimanına ilginin her geçen gün arttığını görüyoruz. Her iki bölgemizin gelişmesine büyük katkısı olacak. Şuana kadar havalimanında 145 uçakla 19 bin 217 yolcu geldi, 145 uçakla 18 bin 611 yolcu gitti" dedi. DHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER