Anasayfa >

Bölgeler >

Adıyaman’da yeni hükümet binasının ihalesi yapıldı!

Adıyaman’da yeni hükümet binasının ihalesi yapıldı!

13 Temmuz 2015 Pazartesi, 15:41:26
Adıyaman’da yeni hükümet binasının ihalesi yapıldı!
Adıyaman Valiliği ve İl Özel İdaresi'nin yeni binalarının yapım ihalesi gerçekleştirildi...

Toplam inşaat alanı 53 bin 335 metrekare olan hükümet konağı ve il özel idare hizmet binasının ihalesi yapıldı. Adıyaman Valiliği İl Özel İdaresi tarafından yapılan ihaleye 10 firma katıldı. Yaklaşık proje bedeli 70 milyon TL olan hükümet konağı ve il özel idare binasının yapımı için en ekonomik teklifi veren firma ile sözleşme imzalanması bekleniyor.


Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, ihalenin yapıldığı ve onaylandığını belirterek, "Adıyaman için çok önemli bir proje olan Hükümet Konağı ve İl Özel İdare Müdürlüğü hizmet binalarının ihalesi yapıldı. Eski DSİ'nin bulunduğu alanda yapılacak olan yeni binalar Adıyaman'a yakışır şekilde inşa edilecek. İhaleyle ilgili tebligat ve itiraz süreleri beklenecek. Eğer ihaleye itiraz olmaz ise Ağustos ayının sonu veya Eylül Ayının başında temeli atılacak. Proje ile ilgili herhangi bir maddi problem yok. Paramız hazır ve ihalenin ardından inşaatların yükselmesini izleyeceğiz" dedi.


53 bin 335 metrekarelik alanda 3 bina yapılacak yanlardaki iki bina bodrum artı zemin artı 4 katlı olacak. Ortadaki bina ise bodrum artı zemin artı 3 katlı olacak. Binaların 2019 yılında bitirilmesi amaçlanıyor. İhaleye firen 10 firma içerisinde Dido-Ray Yapı. San. Tic. A.Ş adlı firma 48 milyon 228 bin 840,24 TL bedelle en ekonomik fiyatı verdi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER