Anasayfa >

Bölgeler >

Balıkesir Şehir Hastanesi 2016'da açılacak!

Balıkesir Şehir Hastanesi 2016'da açılacak!

13 Temmuz 2015 Pazartesi, 10:08:42
Balıkesir Şehir Hastanesi 2016da açılacak!
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Müezzinoğlu, Türkiye’nin en büyük ve modern teknoloji ile yapılan 10 hastanesinden biri olduğunu belirttiği Balıkesir Şehir Hastanesinin 2016 yılında bitirilip hizmete açılacağını bildirdi.

Bakan Müezzinoğlu Balıkesir’de incelemelerde bulundu.  TOKİ  tarafından yapılan Balıkesir Şehir Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunan Bakan Müezzinoğlu, Türkiye’nin en büyük ve modern teknoloji ile yapılan 10 hastanesinden biri olduğunu belirttiği Balıkesir Şehir Hastanesinin 2016 yılında bitirilip hizmete açılacağını bildirdi.

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Balıkesir’e gelişinde yapımı devam eden Balıkesir Şehir Hastanesi inşaatına geçerek burada incelemelerde bulundu. TOKİ adına Bakan’a bilgi veren Erdal Irgat isimli mühendis, Balıkesir Şehir Hastanesinin Türkiye’nin en modern ve en büyük hastanelerinden biri olduğunu, hastanenin ileri teknoloji sistemleriyle donatılı olacağını kaydetti. Bakan Müezzinoğlu’nun sorularını cevaplayan yetkili, “Hastanenin enerjisi trijenerasyon sistemi ile sağlanacak. Doğalgaz bizim enerji üretim fabrikamıza girecek orada sıcak su ve ısıtma yapılacak ondan sonra elektrik enerjisi elde edilecek. Egzoz gazından çıkan 700 derece sıcaklıkla elde edilen buharlar iklimlendirme yani soğutma yapılacak.

 

Kendi enerjisini üreten hastane, Türkiye’de ender yatırımlardan bir tanesi. Çevre dostu, devlet kamu yatırımlarında en büyük olanı, çok iyi düşünülmüş bir yatırım. Yeni doğan ünitesinde anne oteli var, prematüre doğan çocuklarla birlikte annenin de uzun süre kalmasına müsaade ediliyor.  10 tane doğumhane, 34 ameliyathane, acil servisleri büyük bir hacim ihtiva ediyor. Otoparkları da toplamda 3 bin araçlık. Bu hastane ileri teknoloji ile donatılan ender hastanelerden biri, tüm sistem 24 saat otomasyon ile kontrol ediliyor, Gecenin ilerleyen saatlerinde çok ciddi ameliyatları yapabilecek bir sistem var. Hastaların kendi odalarında izlenmesi, hemşire çağrı sistemi, Bakanlıktan alınacak gerekli izin ile hastaların kollarına takılan saatler var, navigasyon, değiştiği anda alarm veren, hemşire gelmeden sorunları rapor edip bilgi veren bir sistem.  Ayrıca, 4 görüntü  ile birlikte hastayı görüntüleme sistemi olacak, duvarları bir bucuk metre beton kalınlığında olan özel bir ünite.”

 

Hastanenin kapalı alanı 200 bin metrekare

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 850 yataklı Balıkesir Şehir Hastanesi’nin kapalı alanının 200 bin metrekare olacağını bildirdi. Müezzinoğlu, “Sadece zemin katta 47 bin metrekare alanımız var. Hastane 200 bin metrekare kapalı alanda olacak. 34 tane ameliyathanesi var. Bilgi işlemde e-nabız projesine arkadaşlar çalışıyor. Burası Türkiye’deki sayılı 10 hastaneden birisi olacak. İleri teknolojiye sahip bir yapıda olacak. 2 bin 500’ü kapalı olmak üzere 3 bin araçlık otoparka sahip. Şimdi inşaatı tamamlamaya çalışıyoruz. Onun da sözünü aldık, inşallah seneye tamamlanıp hizmete açıyoruz” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER