Anasayfa >

Bölgeler >

Başkan Şahiner'den stadyum açıklaması!

Başkan Şahiner'den stadyum açıklaması!

10 Temmuz 2015 Cuma, 17:02:14
Başkan Şahinerden stadyum açıklaması!
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt'un Sungurlu'ya yapılması planlanan stadyum projesiyle ilgili yaptığı açıklamanın gerçeği yansıtmadığını belirterek tepki gösterdi...

AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt'un bazı gazete ve internet sitelerine yaptığı açıklama nedeniyle bir basın açıklaması yapan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Sungurlu'ya yapılması planlanan stadyum projesinin kendi girişimleri sonucu bu aşamaya kadar geldiğini söyledi.


Stadyum projesi için büyük özveri gösterdiğinin altını çizen Başkan Şahiner, Milletvekili Kurt'un açıklamaları için üzüntü verici olduğunu belirtti.


Konuya bile vakıf olmadan Milletvekili olur olmaz böyle bir açıklama yapılmasının manidar olduğunu söyleyen Başkan Şahiner, "Sayın Milletvekili diyor ki; Belediye ile bakanlık arasında arazilerin takas edilebilmesi ve değerleme işleminin tamamlanması için belediyenin taleplerinin karşılanmadığı yönünde tavır tutunmasından dolayı değerleme işinin tamamlanamadığını söylüyor. Bu tamamen asılsız bir iddiadır ve gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.


Sungurlu'nun kanayan yarası olan şehir stadyumu problemini göreve gelir gelmez ele aldıklarını belirten Başkan Şahiner, altı ay gibi kısa süre içinde ilçeye yakışan bir spor kompleksini hayata geçirmek için arsa sorunlarını ve gerekli evrakları tamamlayarak Çorum Milletvekilleri Salim Uslu ve Cahit Bağcı'ya sunduklarını ifade etti.


Belediye olarak biz tüm işlemleri gerçekleştirdik diyen Başkan Şahiner, tüm imar çalışmalarını yerine getirdiklerini kaydetti. Özel firmanın değer tespit çalışmalarının çoktan bittiğini söyleyen Başkan Şahiner, projenin Şubat ve Mart ayında teslimi yapılması planlanırken, Temmuz oldu halen bir ses çıkmadığını kaydetti. Milletvekillerinin projeyi hızlandırmak yerine durdurmak için uğraş verdiğini söyleyen Başkan Şahiner, "Madem Sungurlu'nun menfaatlerini düşünüyorlar bir ay içerisinde arsa takasına girmesi için çalışsınlar" şeklinde konuştu.


Çorum'un en küçük ilçelerinin bile sentetik çim sahası varken yıllardır Sungurlu'nun olmadığını hatırlatan Başkan Şahiner, "Bu Çorum'un ayıbı değil mi? Biz Milletvekillerin bunu göz ardı etmemesini istiyoruz. Biz Sungurlu Belediyesi olarak Çorum'un en büyük ilçesinin çim sahaya kavuşması için üzerimize düşeni yaptık. Şimdi söz onlarda. Şikayet yerine, mazeret yerine icraat yapsınlar. Kamuoyunu yanıltmasınlar" ifadelerini kullandı. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER