Anasayfa >

Bölgeler >

Isparta il meclisinden son teklif!

Isparta il meclisinden son teklif!

10 Temmuz 2015 Cuma, 16:58:10
 Isparta il meclisinden son teklif!
Isparta İl Genel Meclisi, Isparta Belediyesi'ne Eski Özel İdare binası arsasının takası konusunda son teklifini sundu. Meclis, Süleyman Demirel Kongre Merkezi'yle birleşecek şekilde Belediyeden 11 bin metrekarelik dik parselin alınmasını teklif etti...

Isparta İl Genel Meclisi, Isparta Belediyesi'ne Eski Özel İdare binası arsasının takası konusunda son teklifini sundu. İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat, Isparta Belediyesi'nin Özel İdare Parkı'nın bulunduğu alanla bitişik yerde yapacağı otopark projesinde bir takım sıkıntıların olduğunu söyledi. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günay'ın il genel meclis toplantına davet ettiklerini belirten Bolat, "Yapmak istediği otopark projesiyle ilgili görüşleri hakkında bilgi edindik. Daha sonra biz Belediyeyi ziyaretimizde Sayın Başkanımızla eğer Kent merkezindeki Eski Özel İdare binasının bulunduğu yer Isparta menfaatleri doğrultusunda Isparta Belediyesi'nin yapacağı otopark alanı için ihtiyaçsa biz otopark yapılacak olan arazinin Isparta Belediyesi'ne takas usulüyle verilmesi konusunda her türlü teklife açık olduğumuzu söyledik. Başkan da bizim kendilerine sunduğumuz Böcüzade Parkıyla Özel İdare'ye ait arsamız arasında takasın hemen yapılabileceğini söyledi. Ancak Isparta Belediyesi'ndeki teknik personelin çalışması sonucu sayın Belediye Başkanımız, bizim yaptığımız teklife karşısında Böcüzade Parkı'ndan tamamını değil yaklaşık 6 bin metrekarelik bölümünü takas etme teklifini gönderdi. Ben de bu teklifi Meclis'e taşıdım " dedi.


Bolat şöyle devam etti:
"Komisyondaki arkadaşlarımızın çalışması neticesinde Böcüzade Parkı'nın takasıyla ilgili net ve son kararımız Özel İdare'ye ait Süleyman Demirel Kongre Merkezi'nden ara yolu da içine alacak şekilde dik bir kesitle ana yola kadar olan bölümde oluşacak yeni imar parselinin Özel İdare uhdesine geçirilmesi karşılığında, Başkan Günaydın'ın altına otopark yapmak istediği Özel İdare sahasının takasına hazırız. Biz İlk teklifte 22 bin metrekarelik Böcüzade alanının tamamını istemekten de vazgeçtik. Madem Isparta Belediyesi'nin ve Özel İdare'nin menfaatleri korunacaksa Süleyman Demirel Kongre Merkezi'nden ara yolu da içine alacak şekilde dik bir kesitle ana yola kadar olan bölümde oluşacak yeni imar parselinin Kongre Merkezi'nin arsasıyla birleştirilmesi her iki kurumun lehine olacaktır."

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER