Anasayfa >

Bölgeler >

Hindistanlılar, Eskişehir'in tramvayını örnek aldı!

Hindistanlılar, Eskişehir'in tramvayını örnek aldı!

03 Temmuz 2015 Cuma, 14:40:27
Hindistanlılar, Eskişehirin tramvayını örnek aldı!
Eskişehir hafif raylı ulaşım sistemi ESTRAM, kentteki tramvay ulaşım sistemi ile ülkelere örnek oluyor...

Geçen aylarda Güney Kore'den ve Özbekistan'da gelen heyetlere tramvayın işletim sistemleri hakkında bilgi veren ESTRAM yetkilileri son olarak Hindistan'ın Kochi şehrinden gelen heyete Akıllı Bilet Sistemi'ni anlattı.

CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği projeler dünyanın çeşitli ülkelerine örnek olmaya devam ediyor. Son olarak Hindistan'ın Kochi şehrinden gelen bir heyet, Türkiye'de ilk olarak Eskişehir'de kullanımına başlanan ve bir banka ile entegre olarak çalışan Akıllı Bilet Sistemi'ni yakından incelemek ve uygulamaları yerinde görmek üzere kente geldi. Hintli heyet, tramvay duraklarındaki turnikeleri ve otobüslerde kullanılan elektronik kart okuyucuları inceleyerek bilet gişelerindeki satış ve kart dolumu hakkında yetkilerden bilgi aldı. Heyet aynı zamanda Eskişehir'in tramvay işletim sistemi hakkında da incelemelerde bulundu.

Kochi Metrosu'nun işletimini yapacak olan AGS Firması Ulaşım Bölüm Başkanı George Trelawney, ESTRAM'ın örnek bir sistem olduğunu vurgulayarak Eskişehir'de kullanılan Akıllı Bilet Sistemi'ni Kochi'de de uygulamak istediklerini söyledi ve ESTRAM yetkililerine teşekkür etti. CİHANSEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER