Anasayfa >

Bölgeler >

Niğde il koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı!

Niğde il koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı!

02 Temmuz 2015 Perşembe, 16:07:05
Niğde il koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı!
Niğde 2015 yılı Temmuz ayı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Niğde Valisi Necmeddin Kılıç başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Abdullah Uçgun, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğde İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin, belde ve ilçe belediye başkanları,kurum müdürleri, Karayolları ve DSİ Bölge Müdürleri'nin yanı sıra il genel meclis üyeleri katıldı.

 

 

Toplantıda konuşan Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, "Niğde'de o kadar güzellikler oldu ki bu güzellikler önümüzdeki 5 yılda meyvelerini vereceğini ve ilimizin insanını yarınlara çok daha güçlü taşıyacağı muhakkak. Hayal mesafesinde görünen konuların, ulaşılması çok güç sanılan konuların alındığı bir yıl oldu. 2015 yılı da artık bir hasat yılı olsun. Kuzey Toroslarda Bolkar bölgesi artık sona geldi. Yüksek Planlama kuruluna girdi. Endüstri bölgesi Emen ovasına hayat verecek, binlerce insana aş verecek. Onlarca sektörü peşine takıp sürükleyecek olan Endüstri bölgesi çalışmasıyla ilgili Enerji Bakanlığı olumlu görüş verdi ve Bilim Sanayi Bakanlığı yarın bir gün bir toplantı yapıp Enerji İhtisas bölgesi kurulumunu Bakanlar kuruluna gönderecek yani bu aşamaya geldi.

 

 

Niğde'nin Bor İlçesi Emen ovasında kurulması planlanan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi ile ilgili de konuşma yapan Vali Kılıç, "1100 megavat elektrik üretebilecek olan bir imkan. 1100 megavat Keban barajından fazla. İlk etapta 300 megavatla başlayacağız verilen kota o. Fevkalade güzel neticeleri peşinden getirecek" dedi.

 

 

Niğde'nin diğer projeleri ilgili konuşan Vali Kılıç, "Hava Alanı, Akara-Niğde otoyol, Kayseri-Niğde-Ulukışla-Karaman hızlı tren hatları Niğde'yi dünyanın her yerine kolay ulaşabilecek ve ulaşımın tüm alanında bir üs haline gelecek bir il. Bilen için, gören için önümüzdeki 5 yıl sonra bu ilin nerelere taşınacağını fark edebilen insanlar için çok önemli kararlar. İnşallah bu il tarihindeki haşmetine, geçmişindeki medeniyet taşıyan bir il konumunu yavaş yavaş adım adım yaklaşacak. Niğde'de bulunan tüm kuruluşlara, sivil toplum örgütlerine, belediye Başkanlarına, memurlara, basın mensuplarına çok teşekkür etmek lazım. Çünkü Niğde'de her kurumdan bir proje çıkıyor. Ahiler Kalkınma ajansının son toplantısında projeler açıklanıyor 5 ilin valisi var. Ben mahcup oldum. Çünkü hep bizim Niğde'nin projeleri vize almış, güzel projelerimiz onaylanmış" şeklinde konuştu. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER