Anasayfa >

Bölgeler >

Düzce Belediyesi’nde elektronik tahsilat sistemi kurulacak!

Düzce Belediyesi’nde elektronik tahsilat sistemi kurulacak!

02 Temmuz 2015 Perşembe, 15:41:41
Düzce Belediyesi’nde elektronik tahsilat sistemi kurulacak!
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Mali Hizmetler Müdürlüğü ve tahsilatla ilgili birim personeli ile bir araya geldi. Başkan Keleş, belediye alacaklarının tahsili ve takibi üzerine uygulanan sistemin durumu hakkında bilgi aldı.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Mali Hizmetler Müdürlüğü personeli, İmar, Zabıta ve Bilgi İşlem Müdürlerinin de katıldığı Mali Hizmetler olağan toplantısına başkanlık yaptı.

Düzce Belediyesi bünyesinde oluşturulan alacakların tahsil ve takibi için oluşturulan sistem hakkında bilgi alan Başkan Keleş, Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından çalışmaları devam eden Elektronik Tahsilat Sistemi'ni (ETS) inceledi.

Düzce Belediyesi alacaklarının eksiksiz ve sistemli bir şekilde tahsilini sağlayacak yeni sistemde vatandaşların belediyede evrak işleri ile zaman kaybetmesinin önüne geçilmiş olacak. Aynı zamanda belediye tarafından tahsil edilecek vergilerin takibi de güncel olarak yapılabilecek. Bu sistemin yanı sıra Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından başlatılan Kısa Mesaj (SMS) ile bilgilendirme sistemi sayesinde vergilerin son ödeme tarihleri mükelleflere belli periyotlar halinde gönderilecek. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER