Anasayfa >

Bölgeler >

Tekkeköy'ün çehresi değişiyor!

Tekkeköy'ün çehresi değişiyor!

02 Temmuz 2015 Perşembe, 13:56:08
Tekkeköyün çehresi değişiyor!
Tekkeköy'ün çehresini değiştirecek ana cadde yol ve çevre düzenleme projesi çalışmaları başladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalarda ilk olarak caddenin kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu gibi alt yapı çalışmaları yapılıyor. Çalışmaları yerinde inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Söz verdiğimiz gibi ilçemizin ana caddesinde çevre düzenlemesi, yol ve alt yapı çalışmaları başlamış bulunmaktadır. Elli yıldır değişmeyen Tekkeköy'ümüzün ana caddesinde köklü değişiklikler yaparak ilçemizin çehresini değiştirecek yatırımların en önemlisi başlatmış bulunmaktayız.

 

Şehirler kentler merkezleri ile anılır anlayışıyla hareket ederek özlenen herkesin gıpta ile bakacağı, geleceğin gelişen, değişen ve büyüyen modern Tekkeköy'ü için olmazsa olmaz ana cadde çalışması ilçemize yaraşır şekilde olacak. Yeni ana cadde düzenlemesinde kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu, doğalgaz, elektrik, internet ve telefon gibi tüm alt yapı çalışmaları yaklaşık iki ay sürecek. Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından caddenin yol ve kaldırım çalışmaları başlayacak. Çalışmalar yaklaşık altı ayda tamamlanması planlanıyor. İlçemizin girişindeki tren yolundan Çay Mahallesi'ndeki köprüye doğru giden anayol tek şerit haline getirilecek. Araçların çıkışı yeni açtığımız yollardan ve bağlantı yollarından verilecek. Böylelikle merkezdeki trafik yoğunluğu hafifleyecek.

 

Aynı zamanda imar yollarının açılmasıyla yeni yaşam merkezleri ve konut alanları da oluşmaya başladı. Ana cadde tek şerit yapılır iken kaldırımlar genişletilecek, çeşitli süs bitkileri ve ağaçlarla yeşillendirilecek ve vatandaşlarımızın oturabileceği dekoratif banklar konulacak. Yine cadde çeşitli aydınlatma armatürleri ile rengarenk bir görünüme bürünecek. Adeta gelişmiş il merkezlerini andıran bir çarşı cadde ortaya çıkacak. Ana cadde yol çalışmaları için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz'a ilçem ve şahsın adına teşekkür ediyorum" dedi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER