Anasayfa >

Bölgeler >

Balıkçı barınakları; kaçak yapılaşma gerekçesiyle boşaltıldı!

Balıkçı barınakları; kaçak yapılaşma gerekçesiyle boşaltıldı!

01 Temmuz 2015 Çarşamba, 14:58:18
Balıkçı barınakları; kaçak yapılaşma gerekçesiyle boşaltıldı!
Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde balıkçılar tarafından etrafı kapatılan balıkçı barınakları; kaçak yapılaşma gerekçesiyle boşaltıldı.

Kozlu Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler sabah saatlerinden itibaren yıkım ve boşaltma işleminde güvenlik önlemi aldı. Balıkçı barınaklarının iç bölümleri kaçak yapılaşma gerekçesiyle yıkılarak boşaltıldı.

Barınakların iç bölümlerinde kendi imkanlarıyla yaptıkları bölmelerin yıkılmasına tepki gösteren balıkçılar ise daha modern bir tesis istediler. Balıkçılardan Meftun Günaydın, "Balıkçılık yaptığımızdan buralara hasbelkader bu yapılar yapıldı. Ama biz tabii ki burada giyinip soyunuyoruz, ağlarımızı koyuyoruz. Balığa giderken eşyalarımızı burada bırakıyoruz. Burada barınıyoruz. Buralar Milli emlak'a bağlıymış. Kaçak yapıymış. Zaten her taraf kaçak. Ben buraya gelip de malzemelerimi koymuşum. Kayığımı çekiyorum, balığa gidiyorum. Kendi imkanlarımla kapatmışım. Bunun yıkılmasına ne gerek var? Daha güzel bir şey yapılacaksa; yıkılsın yeniden yapılsın. Daha medeni bir şekilde olsun. Zaten tavanlar akıyor. Sosyal binalar da kaçak. Bizim buralar yıkılıyorsa sosyal binaların da hayli hayli yıkılması lazım" dedi.

Ekiplerin yıkım ve boşaltma işlemleri sürerken bazı balıkçılar duruma tepki gösterdiler. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER