Anasayfa >

Bölgeler >

Pütürge'ye 5 adet köprü yapılıyor!

Pütürge'ye 5 adet köprü yapılıyor!

01 Temmuz 2015 Çarşamba, 14:13:58
Pütürgeye 5 adet köprü yapılıyor!
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Pütürge ilçesi Tepehan bölgesinde yapacağı 5 köprüden ikisinin yapımına devam ediyor. İlçeye yapılacak diğer 3 köprünün ise ihalesi yapılarak yer teslimatları yapıldı.

Alireş Çayı üzerine ayrı noktalara yapılan 2 adet köprü, Taştepe ve Korkmazlar Mahallesi ile Yeşildere Mahallesini Tepehan grup yoluna bağlayacak. Taştepe-Korkmazlar Mahallesi'ne yapılan köprünün genişliği 8 metre, yüksekliği 4 metre, uzunluğu da 9 metre olacak. Yeşildere Mahallesi'ne yapılan köprü ise 8 metre genişliğinde, 5 metre yüksekliğinde, 9 metre uzunluğunda olacak.

 

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, vatandaşların çay üzerinde geçişlerini güvenli bir şekilde sağlayacak olan köprülerin betonlarının döküldüğü belirtildi. Alireş Çayı'nın akışı köprünün yanlarından açılan hendeklerden verilirken, geçmişte yaşanan sel olaylarını engellemek için yolda çeşitli düzenlemelerin ve istinat duvarlarının da yapıldığı kaydedildi. Açıklamanın devamında, "Malatya Büyükşehir Belediyesi, yer teslimleri yapılan 3 köprüyü yine Tepehan bölgesinde Civan, Huri ve Taştepe mahallerine yapacak. Özellikle kış aylarında hayatın durduğu bölgede yapılan köprülerle ulaşım daha güvenli hale getirilirken, vatandaşların ulaşımları da kolaylaşacak. Kısa vade proje çalışmaları kapsamında aciliyetle yapılması gereken yol ve köprü hizmetlerini planlamalar çerçevesinde hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Pütürge ilçesinde farklı noktalar başta olmak üzere diğer ilçelerde de çeşitli çaplarda köprüler yapacak" denildi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER