Anasayfa >

Bölgeler >

Söke Kent Konseyi topladığı İmzaları TCDD'ye teslim etti!

Söke Kent Konseyi topladığı İmzaları TCDD'ye teslim etti!

30 Haziran 2015 Salı, 15:19:02
 Söke Kent Konseyi topladığı İmzaları TCDDye teslim etti!
Söke Kent Konseyi tarafından Nisan ayı içinde başlatılan trenlerin sefer sayılarının arttırılması ve yenilenmesi ile ilgili imza kampanyası sona erdi. Söke'de toplanan 3 bin 300 civarında imza İzmir'de bulunan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 3. Bölge Müdürlüğü'ne teslim edildi...

Söke-İzmir, Söke-Denizli arası sefer yapan trenler, Türkiye'nin birçok yerinde trenlerin yenilenmiş olmasına rağmen yenilenmedi. Hala 1950'li yılların model trenleri seferlerini sürdürürken, Söke halkı trenlerin daha konforlu ve hızlı hale getirilmesini istiyor. Trenlerin sefer sayılarının da artmasını isteyen Söke Kent Konseyi düzenlediği imza kampanyasında 3 bin 300 civarında imza topladı.
Söke Kent Konseyi Başkanı Mahbube Özoğul, Kent Konseyi genel Sekreteri Dilek Tezerdi Kanar, Kadın Meclisi Başkanı Şennur Parıldar ve Kent Konseyi Bileşenlerinden Emekli-Sen Söke Şube Başkanı Celal Gümüş'ün bulunduğu heyet; toplanan imzaları teslim etmek üzere İzmir'e gitti. DDY 3. Bölge Müdürlüğü'ne yapılan ziyarette Bölge Müdür Yardımcısı Nizamettin Çiçek ve Yolcu Müdürü Özcan İlhan ile görüşme yapılırken, toplanan imzalar teslim edildi.


Söke Kent Konseyi Başkanı Mahbube Özoğul; "Söke her geçen gün daha da büyüyen bir kent. Özellikle üniversiteli öğrenci sayısının arttığı bir kentte tren yolu ulaşımının da kullanılmasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Ancak gerek sefer sayılarının arttırılması, gerekse trenlerin daha konforlu hale getirilmesi çok önemli. Yapılacak olan düzenlemeler tren yolu ulaşımının daha fazla kullanılmasını da sağlayacaktır. Topladığımız imzalar ve talebimizin DDY tarafından dikkate alınacağını umuyoruz" dedi.
Söke Kent Konseyi Başkanı Mahbube Özoğul İzmir TCDD 3. Bölge Müdürlüğü'nde kedilerine yakın ilgi gösteren Bölge Müdür Yardımcısı Nizamettin Çiçek ve Yolcu Müdürü Özcan İlhan ve TCDD Eğitmeni Hacı Doğan'a teşekkür etti. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER