Anasayfa >

Bölgeler >

Hakkarili işadamı Karahanlı'ya istihdam plaketi!

Hakkarili işadamı Karahanlı'ya istihdam plaketi!

30 Haziran 2015 Salı, 12:15:13
Hakkarili işadamı Karahanlıya istihdam plaketi!
HAKKARİ'de, inşaat sektöründe yaklaşık 400 kişiye istihdam sağlayan işadamı Aytekin Karahanlı'ya, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş tarafından plaket verildi. Taş, Karahanlı'nın Türkiye'nin çeşitli kentlerindeki Hakkarili işadamlarına örnek olmasını istediklerini söyledi.

Hakkari'de yoksul insanlara yaptıkları yardım, öğrencilere imkanları ölçüsünde verdiği burs ve 400 civarında çalışanı ile bilinen işadamı Karahanlı için Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası'nda plaket töreni düzenlendi. Karahanlı'ya kente katkılarından dolayı plaketi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Taş verdi. Taş, 50 bine yakın işsiz insanın bulunduğu Hakkari'de 400 kişiye ekmek kazandırmanın önemine değindi ve bu davranışın herkese örnek olması gerketiğini söyledi. İş adamlarına çağrıda bulunan Taş, "Açılan her iş yeri, bizim için umuttur. İnşaat sektöründe bulunan değerli işadamımız Aytekin Karahanlı'ya huzurunuzda teşekkür ediyorum. İş adamımız kendi bünyesinde 400 kişiyi istihdam ettiği için kendisine şükran plaketini sunduk. İstihdama yaptığı katkı inşallah diğer iş adamlarına da örnek olur. Yörede istihdam sunan iş adamlarını her zaman desteklemeliyiz" dedi.

 

 

İşadamı Karahanlı ise Hakkari'nin hizmetin en iyisine layık olduğunu söyledi. Karahanlı, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası'na teşekkür eden Karahanlı, "Gönül ister ki Hakkari hep huzurlu olsun. Huzur olduğunda daha güzel hizmetler olacak. Ama ne yazık ki bölgemizde 30 yıl süren bir savaş ortamı vardı. Bundan dolayı iş adamları yatırımlarını buraya yapmadılar. Biz iş adamları olark hep huzur ve barış olsun istiyoruz. Geçmişte birçok iş adamı belki buraya gelip fabrika kurmak ister. Ancak can güvenliklerinin olmadığını söyleyip buraya yatırım yapmadılar. Biz de işsizliğin had safhada olduğu Hakkari gibi bir yerde SGK'lı 400 kişiye iş imkanı sağladık. İleri tarihlerde inşallah daha iyi projelerimiz olacak. Hakkari'ye 5 yıldızlı bir otel açma projemiz de olacak. Bu projemizin gerçekleşmesi durumunda 100 kişiye daha istihdam sağlanacaktır" dedi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER