Anasayfa >

Bölgeler >

Mersinli Semt Merkezi için geri sayım!

Mersinli Semt Merkezi için geri sayım!

30 Haziran 2015 Salı, 11:58:03
Mersinli Semt Merkezi için geri sayım!
Her semtte bir semt merkezi hedefiyle yola çıkan Konak Belediyesi, temelini 2014 yılının Aralık ayında attığı Mersinli Semt Merkezi'ni tamamlamak üzere çalışmalara hız verdi.

Konak ilçesinde, bölge halkının heyecanla beklediği Mersinli Semt Merkezi inşaatının yüzde 80'lik bölümü tamamlandı. Merkezin hizmete girmesiyle birlikte ise, Konak Belediyesi'nin mevcut semt merkezi sayısı sekize çıkacak. 375 metrekare inşaat alanına sahip ve 3 katlı olarak planlanan semt merkezi, sadece kadınlara değil bölgedeki çocuk ve gençler de hizmet verecek. Kısa bir sürede kaba inşaatının büyük bölümü tamamlanan binanın önümüzdeki birkaç ay içinde ise hizmete açılması öngörülüyor.

Büyük bir hızla yürüyen inşaat çalışmalarında sona gelindiğini belirten Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, merkezin hizmete girmesiyle birlikte bölgeye belediye elinin değeceğini söyledi. İlçe sınırları içerisinde yaşayan kadınların semt merkezleri aracılığıyla sosyal yaşama katılırken, aynı zamanda verilen meslek edindirme, el sanatları, hobi ve beceri kursları ile de üretim yaparak aile ekonomisine destek olduklarını belirten Başkan Pekdaş, Konak Belediyesi'nin mevcut semt merkezlerinden her yıl binlerce kişinin faydalandığını söyledi. Semt merkezlerinin sadece kadınlara yönelik hizmetler vermediğini de vurgulayan Pekdaş, "Mersinli İzmir'in en tarihi semtlerinden birisi. Biz bu tarihi tekrar canlandırmak için bir adım attık. Konak Belediyesi olarak sekizinci semt merkezimizi burada açacağız" dedi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER